Advert
Advert
Advert

BUGÜN ‘GAZİLER GÜNÜ’…

BUGÜN ‘GAZİLER GÜNÜ’…
Bu içerik 2285 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bugün 19 Eylül Gaziler Günü… Gün dolayısıyla bugün saat 11.10’da Atatürk Anıtı önünde program düzenlenecek…

Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi çelenklerinin sunumuyla başlayacak olan tören Ulu Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve akabinde İstiklal Marşımız seslendirilecek. Şiirlerin okunması ve konuşmaların yapılmasının ardından Atatürk Anıtı önündeki tören sona erecek.

Saat 11.40 - 13.00 arasında ise; Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanlığı’nı ziyaret ve öğle yemeği düzenlenecek.

Mesajlar…

Gaziler Günü dolayısıyla gazetemize iletilen mesajlar şöyle:

Muğla Valisi Amir Çiçek…

“Dün olduğu gibi bugünde bayrağımızı, milletimizi, vatanımızı, bağımsızlığımızı korumak ve devletimizin bekası için kanlarını akıtan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun.

Milletimiz ezelden beri ülkesine, millî ve manevi değerlerine sahip çıkarak canı pahasına mücadele etmiştir. Bu uğurda gözünü kırpmadan canını vermiş sayısız şehidimiz ve kanını akıtan onurlu gazilerimiz vardır. Bizler, şehit ve gazilerimiz sayesinde bu topraklarda barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşamaktayız. Vatanımızı korumak için büyük fedakarlık gösteren, destansı zaferlere imza atan şehit ve gazilerimizin şanlı tarihimize yaptıkları katkılardan dolayı büyük minnet borçlu olduğumuzun her zaman bilincindeyiz.

Aziz milletimizin vatanını koruma bilincine 15 Temmuz gecesi bir kez daha şahitlik ettik. O gece, kahraman Türk Milleti, canları pahasına geçmişte olduğu gibi büyük bir cesaret göstererek milletinin iradesine, demokrasiye ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sahip çıkarak vatan, millet aşkıyla kanlarını akıtmıştır. Ecdadımızdan miras olarak aldığımız bu topraklar üzerinde kötü emelleri olan hainlere aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde fırsat verilmemiş, bundan sonrada fırsat verilmeyecektir. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara çıkarak destan yazan şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, kahraman gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunarım.

Şunu belirtmek isterim ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, içinde vatan sevgisi olan milletimiz sayesinde ilelebet yaşayacaktır. Bu doğrultuda vatanı için can veren şehitlerimizin ve kanlarını akıtan gazilerimizin kutsal emanetine, nesilden nesile yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkacağımızı, çocuk ve gençlerimize daha güzel bir hayat, daha refah bir ülke bırakmak için milletçe sarsılmaz bir irade ile çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı gün dolayısıyla başta, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anar, değerli ailelerine ve yüce milletimize saygılar sunar, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlarım.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500