Advert
Advert
Advert

MİLAS STADYUMUNU İSTİYOR…

MİLAS STADYUMUNU İSTİYOR…
Bu içerik 4001 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizin en eski ve köklü spor kulüplerinden biri olan Yeni Milasspor Kulübü 2016-2017 sezonunda Muğla Süper Amatör Küme Ligi maçlarını Ören Stadyumunda oynayacak olmasına Milaslı taraftarlardan tepkiler internet yoluyla gelmeye devam ediyor…

1984-85 yıllarında kurulan ve 17 yıl profesyonel liglerde mücadele eden Yeni Milasspor 2000’li yıllarda düştüğü amatör küme liginden tekrar profesyonelliğe dönme mücadelesini sürdürüyor.

Bir dönem Bölgesel Amatör Küme Ligine çıkan ve 1 yıl kalabilen Yeni Milasspor Muğla Amatör Küme Liginde 16 yıldır şampiyonluk sevincini yaşayamadı.

2015-2016 sezonunda Hasan Özmen başkanlığında yeniden Muğla Süper Amatör Küme Liginde şampiyonluk mücadelesi içine giren Yeni Milasspor geçen sezon şampiyonluğu kıl payı kaçıran takım oldu.

Yeni Milas Yeni Sezona Sıkıntılı Başlıyor…

2016 -2017 sezonunda Süper Amatör Küme Liginde şampiyonluk umudu ile yola çıkan Yeni Milasspor’u bu sezon oldukça çok sıkıntılar bekliyor.

Yeni Milasspor’un futbolcularının kalacağı spor tesisinin Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce yıkılacak olması, Milas Şehir Stadyumu içindeki yıllık yaklaşık 80-100 milyarlık bir gelir olan reklam panolarının yasaklanması ve Milas Stadyumunun çim zeminin oldukça bozuk olması nedeniyle Yeni sezonda Ören Mahallesi Stadyumunda lig müsabakalarını oynayacak olan Yeni Milasspor futbolcularını da Ören’e taşıyor.

Yeni Milasspor Yönetiminden Açıklama Geldi…

Yeni Milasspor Kulübü Yönetimi yeni sezonda niye Ören’e gittikleri ile ilgili olarak Milas kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günler içinde yapılan açıklamada Yeni Milasspor Kulübü sporcuların kalacakları yer olan tesisin İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce yıkılacak olması ile sporcularının barınacakları yerlerinin ortadan kaldırılması sonucunda büyük bir sıkıntı içine sokulduklarını belirten Yeni Milasspor yönetimi Milas Stadyumundaki reklam gelirlerinden da mahrum edilecek olmalarından dolayı maddi anlamda sıkıntıların yeni sezonda çok daha fazla artığını söylediler.

Milas Şehir Stadyumunun çim zeminin artık futbol maçları oynamaya elverişli olmadığını belirten Yeni Milasspor yönetimi, lig maçlarını bırakın antrenmanlarda bile futbolcularımız bu sahada sakatlıklar yaşıyorlar dediler.

İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünden Milas Stadyumunun biran önce suni çim saha olmasını istediklerini belirten Yeni Milasspor Kulübü Yönetimi Milas sahasının Milas’ta spor yaptıran ve futbol liglerine katılan spor kulüplerinin de isteğinin biran önce yerine getirilmesini dilediklerini söylediler.

Liglerin başlamasına 1,5 ay olduğunu vurgulayan Yeni Milasspor yönetimi istendiği takdirde bu sürede Milas Stadyumu suni çim haline getirilebilir dediler.

Otomobil Çekilişi 1 Ay Ertelendi…

Yeni Milasspor Kulübü Yönetimi 2 adet Fiat Egea otomobil çekilişini biletlerin satışının devam etmesi nedeniyle 28 Ekim Cuma gününe ertelediklerini belirterek yaptıkları bu erteleme ve gecikme nedeniyle Milaslı sporseverlerden özür dilediler.

Süper Amatör Küme Liginde şampiyonluk mücadelesi yapacaklarını belirten Yeni Milasspor Kulübü yönetimi katılacakları alt yapı takımları liglerinde de en iyi şekilde mücadele edeceklerini  söyleyerek 28 Ekim gecesi Milas Stadyumunda konserle birlikte çekilişi gerçekleştirerek bilet alan  2 taraftarı otomobile kavuşturacaklarını vurguladılar.

Yeni Milasspor Taraftarları Tepkilerini Belirtiyorlar…

Yeni Milasspor’un yeni spor sezonunda ligi maçlarını Ören’de oynayacak olmasına Milaslı sporseverler ve Sevdamsın Yeni Milasspor Taraftarlar Yönetimi ve taraftarlardan tepkiler yağmaya başladı.

Yeni Milasspor’un yıllarca gönüllü Amigoluğunu yapan Şeker lakaplı İbrahim Alır ve birçok taraftar Yeni Milasspor Kulübünün sporcu tesislerinin yıkılmasına anlam vermediklerini belirterek Yeni Milasspor’un neden Ören’de olacağı konusunda bilgilendirilmek istediklerini söylüyorlar.

Milas Stadyumu önündeki baraka tesislerin Yeni Milasspor Kulübüne ve Milas’a yakışmadığını vurgulayan taraftarlar bugüne kadar bu tesisin yıkımının neden yapılmadığını sorguluyorlar.

Sahamızı geri istiyoruz…

Yeni sezon başlangıcında spor tesislerinden mahrum bırakılan Yeni Milasspor Kulübünün Ören yerine Milas’ta kalmasını ve Milas Stadyumunun çim zeminin futbol oynamaya elverişli bir hale getirilmesini isteyen Yeni Milasspor taraftarları Yeni Milasspor Kulübüne yapılan bu haksızlığın sadece kulüp camiasına değil Milaslı tüm sporseverlere de yapıldığını söyleyerek kulübümüzü sporcularımızı ve sahamızı geri istiyoruz dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Amigo Şeker     0000-00-00 Deplasmanlarda yeterince eziyet çekerken sahamızın örene taşınması tekrardan deplasmandır.örende maçlara oynamak konaklamak hazırlanmak kulübe maddi yönden zarardır..Herhafta örendeki maçlara yetrince taraftar gidemez..Bu resmen milsspor camiasına taraftarlarına verilen cezadır zulümdur.. Bizi yönetenler en kısa zamanda maćlar başlamadan milassporumuzun saha sorununu çözüme sen ben kavgası yapmadan kavuşturulmasıdır..Çözümde..saha zemininin suni çim olmasıdır..şampiyonluk İçin STADIMIZI İSTİYOZ.
Amigo Şeker     0000-00-00 Deplasmanlarda yeterince eziyet çekerken sahamızın örene taşınması tekrardan deplasmandır..takımın örende konaklaması hazırlanması mali yönden sıkıntıya sebeb olur..Taraftarlarımızın çoģunluģu örene gidemez..bizler ne kadar trübünde taraftardan yoksun yeterli olabiliriz ki..bu yaptırım KESİNLİKLE MİLASSPOR CAMİASINA TARAFTARLARIMIZA VERİLEN CEZADIR ZULÜMDUR...LÜTFEN BİZLERE YÖNETENLER MİLASSPORUMUZUN SAHA PROBLEMİNİ ÇÖZÜME KAVUŞTURUN...ÇÖZÜMDE SAHAMIZIN ZEMİNİNİN SUNİ ÇİM OLMASIDIR..Saygılarımla