Advert
Advert
Advert

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR…

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR…
Bu içerik 2028 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2016 - 2017 eğitim - öğretim yılı ilçemizde de, 19 Eylül Pazartesi günü saat 9’da Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek olan törenle başlıyor... İlçemizde bulunan 116 okulda yaklaşık 21 bin anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ve öğretmenler sınıflarda yerlerini alacak…

Atatürk Anıtına saat 9’da çelenk sunulmasıyla başlayacak olan tören kapsamında Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Milas Kaymakamı Fuat Gürel’in birer konuşma yapması bekleniyor. Tören daha sonra Dr. Mete Ersoy İlkokulu’nda devam edecek.

Mesajlar…

Yeni eğitim öğretim dönemiyle ilgili olarak Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından bir mesaj yayınlandı… Mesaj şöyle:

“Sevgili öğrenciler,  Değerli öğretmenler, anne ve babalar,

Uzun bir tatilin ardından yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2016-2017 eğitim-öğretim yılının huzur dolu, hoşgörü, sevgi ve dayanışma içerisinde geçirilmesi en büyük arzumuz.

Geleceğimizin teminatı siz sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inanıyoruz. Ülkemizin, ekonomi, bilim, sanayi, kültür, spor ve sosyal alanda dünyada adından söz ettirmesi siz öğrenciler, sizleri yetiştiren öğretmen ve anne babalarımız sayesinde olacaktır.

Bu doğrultuda öğrencilerimizin ezberden uzak bilgiyi hayata geçirerek, davranış şekline dönüştürülebileceği bir eğitim almalarını çok önemsiyoruz. Ancak ve ancak bilgiyi kullanmayı başardığımızda çocuklarımızı geleceğe sağlıklı bir şekilde hazırlayabiliriz. Unutulmamalı ki öğrencilerimizin sadece sınavlarından aldıkları yüksek notlar başarıyı göstermemektir. Öğrencilerimizin hem derslerinden aldıkları notlar hem de kendilerini geliştirerek özgüvenli, çok yönlü olmalarını amaçlıyoruz. Okul hayatını bitiren çocuklarımızın kendi kimliğini, kişiliğini ve sorumluluğunu kazanan bireyler olarak toplumda yer almalarını arzu ediyoruz.

Bu kapsamda, eğitim öğretim yılının daha verimli geçmesi için okullarımızın fiziksel durumu hazır hale getirdiğimizi belirtmek isterim. Okullarımızın, gereken onarımları yapıldı. Bizim amacımız çocuklarımıza iyi bir eğitim vererek onları vatana ve millete hayırlı insan olarak yetiştirmek.

Gençlerimizin vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere saygılı, çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Hedeflerimiz doğrultusunda, eğitim hizmetlerinin kalitesinin yükseltmek ve eksiklerimizi gidermek için gerek devletimiz, gerek özel sektör ve gerekse sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Üzerinde durduğumuz en önemli konulardan birisi de güvenli eğitimdir.  Bu konuda emniyet ve jandarma teşkilatlarımız sorumluluk bölgelerinde okullarla ilgili genel güvenliğin sağlaması için gerekli güvenlik tedbirleri planlandı.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında, değerli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimiz ile tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500