Advert
Advert
Advert

MİTSO’DAN ASKERLİK ŞUBESİ’NE ZİYARET…

MİTSO’DAN ASKERLİK ŞUBESİ’NE ZİYARET…
Bu içerik 2556 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, bir süre önce Milas Askerlik Şubesi Başkanlığı’na atanan Personel Üsteğmen İsmail Can'ı ziyaret ederek yeni görevi nedeniyle kutladı ve başarılar diledi… Kendisinin tarihe karşı çok ilgili olduğunu belirten Üsteğmen İsmail Can, göreve başlamasından bu yana geçen kısa süre içinde şehir içindeki ve yöredeki tarihi yerleri gezdiğini söyledi…

MİTSO yönetimi, bir süre önce Milas Askerlik Şubesi Başkanlığı’nı sürdürmekte olan Personel Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Nadiroğlu'nun 66. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığı’na atanması üzerine Çan Askerlik Şubesi Başkanlığı’ndan Milas Askerlik Şubesi Başkanlığı’na atanan Personel Üsteğmen İsmail Can’ı ziyaret ederek kutladı ve başarılar diledi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit ve Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen tarafından ziyaret edilen Üsteğmen İsmail Can, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MİTSO yöneticilerine teşekkür etti. Kendisinin Aydın’ın Kuyucak ilçesinden olduğunu belirten Üsteğmen Can, Milas’ı kısa sürede tanımaya çalıştığını ve yöredeki tarihi yerleri gezdiğini, şehir içindeki tarihi eserlerin, tarihi evlerin çok olmasına karşın özellikle bu evlerin bakımsızlığına şaşırdığını söyledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Üsteğmen İsmail Can’a hoşgeldiniz diyerek, yeni görevinde başarılar diledi. Milas'ın sahip olduğu 27 tarihi kent ve ören yeriyle önemli bir tarihi zenginliğe sahip olduğunu, Beçin ve Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezar alanının UNESCO'nun geçici kültür mirası listesinde yer aldığını anlatan Reşit Özer, “Bu tarhi eserler aynı zamanda Milas'a çok önemli bir kültür turizmi potansiyeli de kazandırıyor. Biz de Milas'ın bu zenginliklerini tanıtma gayreti içindeyiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500