Advert
Advert
Advert

MİLAS ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “OCAK KART PROJESİ”…

MİLAS ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “OCAK KART PROJESİ”…
Bu içerik 1521 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları tarafından ilçemizde maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yeni eğitim öğretim öncesinde destek vermek amacıyla “Ocak Kart Projesi” başlatıldı…

Proje hakkında bilgi aktaran Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, “Her okul dönemi öncesi ailelerce yaşanan maddi külfet, bazen kimi gençlerimizin eğitiminden tamamen yoksun kalmalarına sebebiyet vermekte. Maalesef bu üzücü durum hem anne babaları, hem de eğitim gören arkadaşlarından geri kalan öğrenci kardeşlerimizi ve bizleri haddinden fazla üzmekte. Ülkemizin çıkmazda olan ekonomik ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin çaresiz durumunu göz önüne alırsak, milletçe yardımlaşma ve paylaşmaya en çok ihtiyacımızın olduğu dönemlerden birinden geçmekte olduğumuzu görmekteyiz. Vicdan sahibi insanlar olarak, bu zor devrin çaresizlik içinde kalan ailelerini ve genç öğrenci kardeşlerimizin gözyaşlarını görmezden gelemeyiz, gelmemeliyiz. Bahsetmiş olduğum üzücü durumlara karşı sorumluluk bilinci ile Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, Şeyh Edebali'nin ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın!’ sözünü destur edinerek, ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize ve kıymetli ailelerine bir nebze olsun destek olabilmek adına halisane bir çalışma başlatmış bulunmaktayız” dedi.

Milas Ülkü Ocakları Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek Çalışması - 'Ocak Kart' Projesi" olarak adlandırdıkları bu çalışma neticesinde, maddi zorluk yaşayan öğrenci ve ailelerine destek olmayı, onların elinden tutmayı amaç edindiklerini ifade eden Gönül, “Projemiz ihtiyaç sahibi kardeşlerimize giysi, ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri olarak yapılacak olup, belirlemiş olduğumuz maddi kotalar neticesinde destek sağlanacak. Çalışmamız ahlaki ve vicdani olarak, ihtiyaç sahibi ailelerin ve kardeşlerimizin mağdur olmaması açısından gizlilik esasına biat ederek 'Ocak Kart' olarak adlandırdığımız ve özel olarak çıkartmış olduğumuz kartlar üzerinden yürütülecek. Destek vermek isteyen vatandaşlarımız, kıymetli ailelerimiz ve öğrenci kardeşlerimiz çalışma ilgili detaylı bilgileri 'Sosyal Faaliyetler Birimi-Proje Yetkilisi' arkadaşlarımız olan Fatih Dursun’a 0 543 553 31 83’lü numaradan ve Emrah Acar’a 0 545 438 00 48’li numaradan ulaşabilirler” dedi.

2016 - 2017 eğitim öğretim yılı öncesi, tüm öğrencilere başarılar dileyen Gönül, “öğrencilerimiz ülkemiz adına aydınlık yarınların ümidi, karanlık devranın güneşi. Bunu asla unutmamalılar. Gençlik hareketi olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, önümüzde çalışkanlığın mevcut örneği olan Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuzun izinde, sorumluluğumuzun bilincinde ve Türk gençliğinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500