Advert
Advert
Advert

ORMAN KÖYLÜLERİNE DEV DESTEK…

ORMAN KÖYLÜLERİNE DEV DESTEK…
Bu içerik 1600 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor…

Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Muğla’daki orman köylülerine 2003 yılından bu yana 13 milyon TL kredi desteği verildi.

Muğla’daki Orman Köylülerine 13 Milyon TL Destek…

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Muğla’da da güneş enerjisi, süt sığırcılığı ve fenni arıcılık gibi konularda orman köylülerine 13 milyon TL kredi desteği sağladı. 2.979 aileye güneş enerjisi, 470 aileye süt sığırcılığı ve 458 aileye fenni arıcılıkta olmak üzere toplam 3.907 aileye 13 milyon TL kredi desteği verildi. 2016 yılı içinde Muğla’daki 202 aileye toplam 2 milyon TL. kredi desteği verilmesi planlanıyor.

Projeler Çeşitlendirilerek Devam Edecek…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle bazı projeler geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ek istihdam alanları oluşturduklarını söyledi. Orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde de orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu tür projeleri çeşitlendirerek devam ettireceklerini belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500