Advert
Advert
Advert

ZURNALAR BARIŞ İÇİN ÇALDI…

ZURNALAR BARIŞ İÇİN ÇALDI…
Bu içerik 1764 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Barış temalı 2.Uluslararası Zurna Festivali Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılan programla başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek olan 2. Uluslararası Zurna Festivali Muğla Büyükşehir Belediyesi Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu’nda başladı. Bu yıl barış temasını işleyen festivale Türkiye’den 11 sanatçının yanı sıra Azerbaycan, Bulgaristan, Irak, Fransa, Yunanistan ve Ermenistan’dan da 6 sanatçı katılıyor.

“Türkiye’den 11, Azerbaycan, Bulgaristan, Irak, Fransa, Yunanistan ve Ermenistan’dan 6 sanatçı Barış İçin Sahnede”

Festivalin Genel Sanat Yönetmeni Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Ercan Kılkıl programda yaptığı konuşmasında “Bizi yalnız bırakmayarak buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Geçen sene yapamadık fakat bu gün beklentinin yüksek olduğunu gördük, ne mutlu ki burası dolu dolu oldu. Bize bu fırsatı tanıyan ve dünyada ilk kez Muğla’da gerçekleşen böyle büyük bir organizasyonu maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ediyorum. Yurtdışından ve yurtiçinden gelen sanatçılarımızla dolu dolu üç gün geçireceğiz” dedi.

“Sevgi ve Hoşgörü Kenti Muğla’dan Dünyaya Barış Diye Haykırıyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise 2. Uluslararası Zurna Festivalinin açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Muğla bir barış kenti, sevgi kenti, bir hoşgörü kenti. Muğla’da Muğlalının gönlü herkese açıktır. Birlikte olmaya, beraber olmaya, barış içinde, sevgi içinde, huzur içinde yaşamaya açık bir toplumdur ve bunu hep temin etmeye çalışmış, tarihi boyunca da mümkün olduğu kadar savaştan, kavgadan kaçınmıştır. Barışa çok ihtiyacımız var, barışa ülkemizde ihtiyacımız var, barışa dünyada ihtiyacımız var. Bu yılki temamız da “barış”. Bu zamanda da en çok ihtiyaç duyduğumuz şey. Bu coğrafyanın altına indikçe ne kadar birlikte olduğumuz ve ortak olan noktalarımızın olduğunu anlayabiliriz ve bir arada olabiliriz. Biz eğer burada birleşebiliyorsak bir arada aynı melodiyi çalıp, birlikte eğlenebiliyor, coşabiliyorsak, o zaman her zeminde birlikte olabiliriz, olmalıyız ve Muğla’dan bütün Türkiye ve dünyaya barış diye haykırabiliriz.”

Muğla Büyükşehir Belediyesi 2. Uluslararası Zurna Festivalinin Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılan açılış programına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar program bitimine kadar farklı yörelerin melodileri ve enstrümanlarıyla keyifli saatler geçirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500