Advert
Advert
Advert

HAYVAN HIRSIZLIĞINA DİKKAT!...

HAYVAN HIRSIZLIĞINA DİKKAT!...
Bu içerik 2783 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle, Muğla İl Jandarma Komutanlığı hayvan hırsızlıklara karşı vatandaşları uyardı…

İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle büyükbaş ve küçükbaş hayvan hırsızlıklarının, hayvan nakilleri ile hayvan satışlarındaki artışa paralel olarak artacağına dikkat çekilerek, “Jandarma sorumluluk sahasında hayvan hırsızlığının önlenmesine yönelik alınabilecek tedbirler emniyet ve asayişin sağlanması açısından büyük önem arz etmektedir.

Muğla Valiliği’nin talimatları ile İl Jandarma Komutanlığı büyükbaş hayvanlar için “Hayvan Pasaportları”, küçükbaş hayvanlar için “Nakil Beyannameleri” kontrol edilip şüpheli durumlarda ise Veteriner Bilgi Sistemi’nden (TÜRK-VET) gerekli kontroller yapılmakta, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün müşterek saha çalışmalarında büyükbaş hayvanlar için İl dışına yapılacak sevklerde ayrıca Veteriner Sağlık Raporu kontrol edilmektedir.

Hayvan hırsızlıkların yoğun olarak yaşandığı saatlerde mobil ve sabit kontrol ekipleri oluşturularak yollarda ve hayvan bakım yerlerinde denetimler sürekli hale getirilmiş, ayrıca hayvan hırsızlığı olaylarına karşı hayvan sahipleri cep telefonuyla kısa mesajla, dikkatli olmaları hususunda bilgilendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500