Advert
Advert
Advert

BAFALILARDAN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR…

BAFALILARDAN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR…
Bu içerik 2711 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bafa Mahallesi sınırları içerisinde yer alan dere yatağında Milas Belediyesi’nin katkı ve destekleriyle temizlik çalışması yapıldı… Çalışmalar sırasında dere yatağı yanlarında bulunan alanlarda ise yine çiftçilerin arazilerine ulaşmalarına kolaylık sağlaması amacıyla yollar oluşturuldu…

Bafa Mahallesi’nden geçerek Bafa Gölü’ne ulaşan Setüstü Deresi ve çevresinde temizlik çalışması yapılmasını isteyen çiftçiler taleplerini Bafa Mahalle Muhtarı Ahmet Özkaya ve Milas Çiftçi Mallarını Koruma Başkanı Hayıtlı - Ahmet Çavuş Mahalleleri Muhtarı Ayhan Demirçivi’ye bildirdiler.

Bafa Mahalle Muhtarı Özkaya ve Milas Çiftçi Mallarını Koruma Başkanı Demirçivi ise çiftçilerin bu taleplerini Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a ilettiler.

Yapılan görüşmeler sonrasında kısa süre içerisinde dere yatağında Milas Belediyesi tarafından temizlik çalışmasına başlanıldı.

Yaklaşık 10 günlük bir süre içerisinde Setüstü Dere yatağı temizlenirken, bölgede bulunan bazı üreticilerin de izni alınarak, üretim alanlarına ulaşımın daha rahat sağlanması için dere yatağı kenarlarında alternatif yollar oluşturuldu.

Milas Belediyesi’nin desteği ve katkısı ile yaklaşık 4 kilometrelik dere yatağının temizlendiğini belirten Milas Çiftçi Mallarını Koruma Başkanı Ayhan Demirçivi, “Bafa’da bulunan dere yatağı bir çok çiftçinin arazisine yakın. Burada uzun zamandan beri temizlik, ıslah çalışması yapılmamış. Üreticilerimiz bölgenin temizlenmesi yönündeki isteklerini bizlere bildirdi. Bizlerde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ta konuyu aktardık. Sağolsun başkanımız konuya duyarsız kalmadı. Kısa süre içerisinde dere yatağının temizlenmesi için bir iş makinesi gönderdi. İş makinesi hem yaklaşık 4 kilometrelik dere yatağında temizlik yaptı hem de dere yatağı yakınlarında bulunan tarım arazilerine ulaşımın daha kolay olmasını sağlanması için yeni yollar oluşturdu. Açılan yollardan şuanda traktör geçebiliyor. İlerleyen günlerde yeniden yollarda düzenleme yapılacak. Belediye Başkanımıza konuya göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılan yeni yollardan yaklaşık 150 çiftçinin faydalanacağını belirten Bafa Mahalle Muhtarı Ahmet Özkaya ise, “yolların oluşması ve düzenlenmesi sırasında sağolsunlar vatandaşlarda yardımcı oldu. Tarlalarının bir bölümünden yolun geçmesine izin verdiler. Ben hem Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a hem de mahalle sakinlerimize katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500