Advert
Advert
Advert

GÜLLÜK’TE ÇEVRE VE DENİZ TEMİZLİĞİ YAPILDI…

GÜLLÜK’TE ÇEVRE VE DENİZ TEMİZLİĞİ YAPILDI…
Bu içerik 3137 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kent Konseyi Güllük Mahalle Meclisi tarafından Milas Belediyesi’nin katkısıyla “Daha Güzel ve Daha Temiz Bir Güllük için El Ele ” anlayışı ile temizlik kampanyası gerçekleştirildi… Kampanya ile birlikte vatandaşlara temiz bir çevre için duyarlılık çağrısı yapıldı…

Yapılan temizlik kampanyası çalışmalarına Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, Güllük Mahalle Muhtarı Celal Akyol, Güllük Mahalle Meclisi üyeleri ve gönüllü vatandaşlar katıldı. Kampanyaya Milas Kaymakamı Fuat Gürel de manevi destek verdi. Kaymakam Gürel yaptığı açıklamada; “Böylesine güzel bir kampanya düzenlediğiniz için mahalle meclisimize teşekkür ediyorum. Halkımızda çevre bilincinin oluşması şart. O zaman böyle temizlik kampanyalarına da gerek kalmaz” dedi.

İlk olarak belediye çay bahçesinde bir araya gelen vatandaşlara çöp poşeti ve eldiven dağıtıldı. Düzenlenen çevre temizlik kampanyasına AKFEN Güllük Su ve Kanalizasyon A.Ş. çalışanları da destek verdi. Güllük Mahalle Meclisi üyeleri ve gönüllü vatandaşlar hazırladıkları pankartlar ile çevre kampanyasına dikkat çekmeye çalıştılar.

Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük yaptığı açıklamada; “Milas Kent Konseyimizin Güllük Mahalle Meclisi tarafından organize edilen kampanya için toplandık. Amacımız burada yaşayan vatandaşlarımızda farkındalık yaratmak ve çevre bilincini oluşturmak. Burada bulunan mahalle meclisimize destek veren gönüllü dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Umarım bu tür kampanyaların sonuncusu olur. Herkesi çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Güllük’ü gelecek nesillere daha yaşanılır bir yer olarak aktarmamız lazım” dedi.

Kampanyaya katılan gönüllü vatandaşlar sırasıyla Halk Plajı, Etibank Plajı, Semiramis Plajı ve yol güzergâhı üzerindeki alanlarda çevre temizliği yaptılar.

Kampanyaya destek veren AKFEN çalışanları da deniz temizliği yaparak genellikle boş şişe ve alüminyum içecek kutuları çıkartıldı. Plaj temizliği sırasında esnaf ve gönüllü vatandaşların bağışladığı çiçek saksılarına kum doldurularak sigara izmaritlerinin atılması için şezlong aralarına bırakıldı.

Çevre temizlik kampanyasının önümüzdeki günlerde tekrar düzenleneceği belirtildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500