Advert
Advert
Advert

BAĞBOZUMU GÜNLERİ MUMCULAR’DA YAPILDI…

BAĞBOZUMU GÜNLERİ MUMCULAR’DA YAPILDI…
Bu içerik 2254 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl Mumcular Mahallesi’nde ikincisi düzenlenen bağbozumu etkinliklerine Muğla Valisi Amir Çiçek, il ve ilçe protokolü, yerli ve yabancı turistler ile çok sayıda vatandaş katıldı…

Bağbozumu günleri etkinliklerinde vatandaşlarla ve üreticilerle bir araya gelen Vali Çiçek, insan odaklı, akılcı, sürdürülebilir, vizyonu olan projelere her türlü desteğin verildiğini belirterek “Müdürlüklerimiz, Valiliğimiz, Bakanlıklarımız, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızla birlikte devletimizin tüm kademeleri her zaman vatandaşımızın yanında ve hizmetindedir. Bodrum marka olan bir kenttir. Ama bu markayı daha iyi yerlere getirip yaşatabilmemiz için geleceğe yönelik projelerle çalışıyoruz. Her yerde söylüyorum Ortak akıl ile karar verip kolektif hareket ile sonuca ulaşacağız” dedi.

Muğla’da geleceğe yönelik projelerin ortak akıl ile geliştirildiğini ve uygulandığını belirten Vali Çiçek “Bodrum denilince denizi sahili güneşinin yanı sıra Bodrum mandalini de aklımıza geliyor. Bodrum girişinde yol kontrollerinde güvenlik güçlerimiz bodruma tatil için gelen misafirlerimize hoş geldiniz dedikten sonra bodrum lokumu ikram ediyor. Bunun manası “Değerleriyle, ürünleriyle, hizmetiyle, güvenliğiyle Bodruma hoş geldiniz, yanınızdayız derken bodrumumuzda evet denizimiz, güneşimiz plajımız var ama bunun yanında nefis mandalinamız, limonumuz, halımız, el sanatlarımız gibi yöremize özgü ürünlerimiz de var diyoruz. Aklı, gücü, bilgisi, tarım alanında üretimi olan her kim varsa projesiyle birlikte Kaymakamlığımıza, Valiliğimize ve Güney Ege Kalkınma Ajansına bekliyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından çocuklardan oluşan topluluk halk oyunları gösterisi sundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi bando takımı da mini konser verdi.

Daha sonra Vali Çiçek ile beraberindekiler köylülerin açtıkları ve organik ve doğal ürünlerden oluşan stantları gezdi. Vali Çiçek, özellikle Engelli, yaşlı ve çocukların başında durduğu stantlarla yakından ilgilendi.

Vali Çiçek ve beraberindekiler sonrasında yörede bulunan bir çiftlikte İncir fidanı dikimi, üzüm hasadı ve bağbozumu yaptılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500