Advert
Advert
Advert

KIRSAL MAHALLELERE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR…

KIRSAL MAHALLELERE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR…
Bu içerik 1573 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın, ilimiz genelinde kırsal bölgelerde tarımsal sulama faaliyetlerinin kesintisiz olarak devamını sağlamak amacıyla çalışma ve yatırımlarını sürdürdüğü bildirildi.

Büyükşehir Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarda; açık kanal şeklinde ve kapalı sistem (borulu) sulama tesislerinin inşa edilmesi ile su iletim randımanını artırmak, suyu en ekonomik ve en az kayıpla sulama alanlarına ulaştırmak, böylece sulama alanlarını genişleterek yeni tarım alanlarını sulu tarıma kavuşturmak ve sulu tarım arazilerinin verimli kullanılması amaçlanıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelleri tarafından yapılan etüt, inceleme ve değerlenmeler ile vatandaş ve muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda, ihtiyaç olduğu belirlenen mahallelere kapalı sistem sulama tesisinde kullanılmak üzere, boru teslimi yapıldı.

Bu bağlamda Dalaman’da Kavacık, Bozbel, Çöğmen; Köyceğiz’de Karaçam, Balcılar, Otmanlar, Pınar, Çayhisar; Kavaklıdere’de Merkez, Menteşe, Çatak; Menteşe’de Kafaca, Göktepe, Kuzluk; Seydikemer’de Seki, Seydiler, Boğalar, Bayır, Sarıyer, Dere, Yaka, Ören; Ula’da Çıtlık; Yatağan’da Mesken, Deştin, Zeytinköy olmak üzere toplam 26 mahallede kapalı sistem boru hattında kullanmak üzere çeşitli ebatlarda 41.468,00 m. PVC-HDPE ve Koruge boru malzemesi, Büyükşehir Belediye Başkanlığı teknik personelleri tarafından, mesai saati gözetilmeksizin, en hızlı bir şekilde kapalı sistem sulama tesisinde kullanılmak üzere boruların teslimatı yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, “İlimizde, kırsal kesimdeki sulama faaliyetlerinin kesintisiz devam etmesi öncelikli hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Bu bağlamda İdaremiz tarafından ihtiyaç olduğu tespit edilen her bölgemizde imkanlarımız dahilinde sulama tesisleri inşası, bakım ve onarımları yapılmaya devam edilecektir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500