Advert
Advert
Advert

50 YILLIK ÇAM ARTIK YOK…

50 YILLIK ÇAM ARTIK YOK…
Bu içerik 13921 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta Atatürk Bulvarı’nda devam etmekte olan yol çalışması sırasında 50 yıllık çam ağacı yok edildi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarında yürütülen yol çalışmalarında, caddeye renk katan, en az 50 yıllık olan çam ağacı kesildi. Gazeteci-Yazar, gazetemiz köşe yazarı Nevzat Çağlar Tüfekçi ağacın kesilmesine sosyal medya aracılığıyla isyan etti.

Tüfekçi; “Atatürk Bulvarında, eczane levhasının hemen ilerisinde bir çam ağacı vardı. Caddeye renk ve anlam katıyordu. Yola doğru hafif meyilliydi. Gelen geçen araçlar tarafından çarpılarak beli biraz hasar görmüştü. 28 Mayıs tarihli paylaşımımda bu ağacın zarar görmemesi için bir uyarı levhası konulmasını önermiştim.

Fakat daha sonra aniden, sorumsuzca bu ağacın kesildiğini gördük. Kaldırım bu kadar geniş olacaktı/yol bu kadar dar olacaktı madem, en az 50 yaşındaki bu çam ağacı neden kesildi? Yol bu haliyle tek şeritli olacaksa, bu ağacın kime ne zararı vardı veya olacaktı? Bu ağacı kesen işgüzar(lar)da hiç mi vicdan yoktu? Yolun bu şekliyle bu ağacın hiç kimseye zararı olmazdı!

Bu çam ağacını kestikleri için, bu caddenin düzenlenilmesinden sorumlu Büyükşehir Belediyesi yetkililerini kınıyorum.

Böyle sorumsuzluk, böyle vicdansızlık, böyle vurdumduymazlık, böyle 'ben yaptım oldu' anlayışı olur mu? Bunun hesabını kim verecek? Sosyal Demokrat Büyükşehir Belediyesi böyle yaparsa; o zaman bizim başkalarından farkımız ne olacak?” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Esra     0000-00-00 Ak parti ağaçları yok edecek iddiasıyla eylem yapanların zihniyeti kendi elleriyle ağacı yok edince iş yapmış oluo dimi. Allah nasıl biliosa öyle yapsın sizi
Onur     0000-00-00 Ağaç yük kavşağı na halledin hergün insanlar ölüyor çam ucuz iş
Milasli     0000-00-00 Gezi filminin baş rol konseri sizlerin sırası geldi çekim motor dedi
mehmwt     0000-00-00 Nerede gezicilwr sizler meydanlarda bekliyoruz.cıkında burada eylem yapın.demekki onların deri 3 veya 5 ağaç değilmiş.
cenk     0000-00-00 Haydi geziciler meydan sizi bekliyor!
cenk     0000-00-00 Haydi geziciler meydan sizi bekliyor!
cenk     0000-00-00 Haydi geziciler meydan sizi bekliyor!
ece suskun     0000-00-00 Eliniz degmisken tum ağaçları kesiverin! ! Biz beton yiginlariyla yaşarız. .boyle belediye hizmeti olmaz olsun