Advert
Advert
Advert

MİLAS, ATA’SINA VE ZAFERİNE SAHİP ÇIKTI…

MİLAS, ATA’SINA VE ZAFERİNE SAHİP ÇIKTI…
Bu içerik 4613 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Milas Belediyesi tarafından organize edilen fener alayı yürüyüşüne binlerce Milaslı katıldı…

Fener alayı yürüyüşü öncesinde ilk olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Atapark’ta mini bir konser verdi. Orkestra, birbirinden güzel eserlerle meydanı dolduran Milaslıları coşturdu. Konserin ardından ise fener alayı yürüyüşüne geçildi.

Çalınan marşlar eşliğinde Atapark önünde başlayan fener alayı yürüyüşüne Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcıları Zeynep Mat, Faik Karagöz, meclis üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı Suat Özcan ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yaklaşık 3 bine yakın Milaslı vatandaş katıldı.

‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ‘Mustafa Kemal'in Askerleriyiz’ sloganlarının atıldığı fener alayında dev Türk bayrakları da açıldı. Fener alayına spor kulüplerinin sporcuları da renk kattı.

Yapılan yürüyüşün ardından sahneye çıkan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat konuşmasına Nazım Hikmet’in “Kadınlarımız” adlı şiirinin dizeleriyle başlayarak, “Tarihin en şanlı zaferlerinden biri olan Büyük Zafer’in 94.yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Böyle bir zaferi gerçekleştiren bir ulusun ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bu öyle bir zaferdir ki; sadece biz Türklerin değil, tüm insanlığın büyük zaferidir. Yurdumuzu karış karış işgal eden emperyalist devletlere, yokluklar içindeki bir ulusun ‘ya istiklal, ya ölüm’ diyerek toplu kalkışması ve mutlak zaferinin destanıdır 30 Ağustos. Tabii ki ‘ordular ilk hedefiniz Akdeniz, ileri!’ komutuyla yüreklerimize ve beynimize yerleşmiş bir destan. Bizim için var olma, kurtuluş, özgürlük, bağımsızlık, onur, gurur, tüm mazlum uluslara örnek anlamına gelen 30 Ağustos’u kutlamayacağız da neyi kutlayacağız? İşte Milas halkı yine gurur tablosunu gösterdi. Ata’sına ve zaferine sahip çıktı. Sizlerle gurur duyuyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun. Bu kutsal ve tarihi gün vesilesi ile başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, silah ve dava arkadaşları, aziz şehitlerimiz ve gazilerimize şükranlarımı sunuyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum” dedi.

Zafer, Müştakbey, Menteşe, Dörtyol ve İnönü Caddeleri güzergahında gerçekleşen ve Atapark önünde son bulan yürüyüş sonrası Grup Pusula fener alayına katılanlara unutulmaz anlar yaşattı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500