Advert
Advert
Advert

CHP’DEN ALTERNATİF KUTLAMA…

CHP’DEN ALTERNATİF KUTLAMA…
Bu içerik 1722 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Örgütü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ilçemizde bir kutlama programı düzenlendi… Programda konuşma yapan CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, “30 Ağustos’ta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında dünyanın mazlum milletlerine umut veren, aynı zamanda emperyalizme karşı bir zafer kazanılmıştır” dedi…

CHP Milas İlçe Teşkilatı tarafından Atapark’ta alternatif 30 Ağustos kutlama programı düzenlendi. CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, eski CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz’ün yanı sıra kadın ve gençlik kolları yönetimi, belediye meclis üyeleri ve bazı partililerin katılımıyla düzenlenen program, parti çelenginin Atatürk Anıtı önüne bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başladı.

Daha sonra kürsüye gelerek günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yapan CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, “30 Ağustos 1922, ‘hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyen halkımızın gür sesinin bütün dünyada yankılandığı gündür. 30 Ağustos’ta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında dünyanın mazlum milletlerine umut veren, aynı zamanda emperyalizme karşı bir zafer kazanılmıştır. Bu zafer yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir yön vermiştir. 30 Ağustos zaferinin ikinci yılında Mustafa Kemal Atatürk yaptığı konuşmada ‘efendiler, artık vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, ilim ve hüner, yüksek medeniyet, hür düşünce ve hür zihniyet istiyor’ demiştir. Anayasal rejimi ortadan kaldırmak; laik, demokratik, sosyal hukuk devletini yıkmak, cumhuriyetimizi birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler 30 Ağustos’un ruhuna, yani Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi emanet ettiği, gençliğe ve halkımıza karşı asla başarılı olamayacaktır. Büyük ozan dünya şairi Nazım ustanın dizelerinde ifade ettiği gibi, ‘şehitler Kuvayi Milliye şehitleri mezardan çıkmanın vaktidir, şehitler Kuvayi Milliye şehitleri Sakarya’da, İnönü’de Afyondakiler de elbet ve Aydın’da, Antep’te vurulup düşenler siz toprak altında ulu köklerimizsiniz. Yatarsınız al kanlar içinde şehitler Kuvayi Milliye şehitleri siz toprak altında derin uykudayken düşmanı çağırdılar satıldık uyanın biz toprak üstünde derin uykudayız kalkıp uyandırın bizi şehitler kuvayi milliye şehitleri mezardan çıkmanın vaktidir.’ Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez. Bağımsızlığın olmadığı yerde ne insanlık ne ibadet olur. Allah’a şükür, Atatürk’e teşekkür bu kadar mı zor. 30 Ağustos zaferini kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnetimizi sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Anıt önündeki tören Başkan Özcan’ın yaptığı konuşmanın ardından sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500