Advert
Advert
Advert

PROTOKOLDEN ZAFER BAYRAMI MESAJLARI…

PROTOKOLDEN ZAFER BAYRAMI MESAJLARI…
Bu içerik 1435 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlimiz ve ilçemiz protokolü 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla birer kutlama mesajı yayınladılar.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla gazetemize kutlama mesajı gönderdiler.

İlimiz ve ilçemiz protokolünden gelen kutlama mesajları şöyle;

Muğla Valisi Amir Çiçek…

“Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 94. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Ülkemiz gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel mirası ile bölgesinin ve dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olmaya doğru emin adımlarla yürümektedir.

30 Ağustos Zaferi, milletimizin göğsünde iman, yüreğinde bağımsızlık ve özgürlük sevdası olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Ya şehit olurum, ya gazi şuuruyla hareket eden ve Tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak ilkeleri etrafında kenetlenen aziz milletimizin, tarih sahnesindeki onurlu yürüyüşü ilelebet sürecektir.

Milletimizin, bu asil duruşunu bilenler, varlığımızı savaş meydanlarında ortadan kaldıramayacağını anlamış, bizi yıkmanın yollarını aramışlardır. Bunun en son örneği, 15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütü aracılığıyla gerçekleştirilmek istenen darbe girişimidir. Bu hain teşebbüse milletimiz, sağduyusu, basireti ve cesaretiyle gereken cevabı vermiştir.

Bu duygular içerisinde tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarım. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; hain darbe teşebbüsü ve kalleş terör saldırılarında hayatını kaybetmiş, vatanımız uğruna canını vermiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.”

Milas Kaymakamı Fuat Gürel…

“Anadolu’ da bulunan düşman kuvvetlerinin Gazi Mustafa Kemal öncülüğündeki Türk ordusu tarafından kesin bir zaferle bozguna uğratılması ve yurdumuzdan atılmasının yıl dönümü olarak kutlanan zafer bayramının 94. yıl dönümünün gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Yıl dönümünü kutladığımız Büyük Taarruz,  Türk Milletinin birliği, beraberliği, barışına ve Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne kastetmek isteyenlere unutamayacakları bir ders vermiştir.”

Zafer Bayramı vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, halkımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zafer Bayramını kutluyorum.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün…

“30 Ağustos 1922 yılında birçok savaştan çıkmış Türk Halkı, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde düşmanı yurttan atmak için doğusundan batısına bir araya gelmiş, tek yumruk olarak işgalcilere karşı koymuştur. Düşmanın sayısına, üstünlüğüne bakmaksızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ve Türk askerinin Başkomutanına olan bağlılığı ve inancı ile düşman yurttan söküp atılmıştır. Anadolu’da kazanılan zafer sadece Türk Milleti’ne değil, bütün dünya devletlerine emsal olmuş, birçok ülkenin yöneticileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve sözlerini örnek almıştır. Bu şanlı zaferin 94.yılında ülkemizde hala terör olayları yaşanmakta, masum vatandaşlarımız, askerimiz, polisimiz şehit olmaktadır. Askerimizin, polisimizin, devlet kurumlarının içine sızan hainler yüzünden de 240 vatandaşımız 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybetmiştir. Bütün bu yaşanan olumsuz tabloya rağmen ülke olarak umutsuz olmaya hakkımız yoktur.  En umutsuz anımızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde söylediği; “Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!” cümleleri  aklımıza gelmeli, daha fazla çalışmalı ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmalıyız. Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu ülke için canını hiçe sayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat…

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500