Advert
Advert
Advert

BODRUM DSİ İSALE HATTI YİNE PATLADI…

BODRUM DSİ İSALE HATTI YİNE PATLADI…
Bu içerik 6525 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bodrum DSİ isale hattı yine patladı… 26 Ağustos Cuma günü saat 15 sıralarında Bodrum Torba kavşağı üzerinde meydana gelen su hattı patlamasıyla ilgili olarak MUSKİ’den yapılan açıklama şöyle;

Kamuoyuna duyurulur…

Bodrum ilçesinin Torba kavşağı üzerinde geçtiğimiz yıllarda Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yapımı tamamlanan ve Yarımada’nın tamamını besleyen içme suyu hattında patlak meydana gelmiştir. Patlağın meydana geldiği isale hattına kadar bazı bölgelerde hat yenileme çalışmaları tamamlanmış olup birçok noktada ise eski hatların kullanımına devam edilmektedir.

Torba kavşağı üzerinde özel mülkiyet alanı içinden geçen ve patlağın meydana geldiği ana isale hattı DSİ tarafından yenileme çalışmalarının yapılmadığı bölgelerden biridir. Saat 15.00 sıralarında meydana gelen patlak sonucunda Güvercinlik İçmesuyu Arıtma Tesisi kapasite aşımı meydana gelmemesi için kademeli olarak kapatılmıştır.

Patlama ile birlikte birçok araç sular altında kalmış ve maddi hasar oluşmuştur. Patlağın meydana geldiği bölgeye MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından iş makine ve personel takviyesi yapılmıştır.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na ve muhtelif araç desteğiyle yardımcı olan Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500