Advert
Advert
Advert

DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDAN AYRILMAYACAĞIZ!..

DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDAN AYRILMAYACAĞIZ!..
Bu içerik 2527 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Belediye binası açılışı ve çeşitli ziyaretler için Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki konvoyun, Yanıklı Köyü yakınlarında saldırıya uğraması olayı ülkemiz genelinde protesto ediliyor…

CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından Menteşe Sınırsızlık Meydanında düzenlenen protesto toplantısında saldırı kınandı.

Sınırsızlık Meydanı’nda düzenlenen eyleme, CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, CHP’li ilçe belediye başkanları ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, “Bu alçak saldırı, bizim toplum içindeki duruşumuzu, ülkemize, cumhuriyetimize, demokrasimize sahip çıkmamızı asla değiştirmeyecektir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak cumhuriyetçiler, demokratlar, devrimciler ve bu ülkenin aydınları olarak yine bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de saldırıyı lanetlediklerini belirtti.

“Gerekirse Muğla'dan Artvin'e kadar yürürüz”

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban ise şunları söyledi:

"Roketatarlı terörist bir grup, Genel Başkanımıza saldırı girişiminde bulundu. Bu saldırı ise güvenlik güçlerimizin dikkati sayesinde önlendi. Bu bakımdan canını hiçe sayan asker ve güvenlik güçlerimizi kutluyorum. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Konvoyu'na Artvin’de yapılan hain terör saldırısını şiddetle kınıyor, çatışmada şehit olan askerimize Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum. Ayrıca, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'na, partililerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye'nin sigortasıdır. Teröristlerin saldırısından korkmayacak ve yılmayacaktır. CHP, 15 Temmuz darbe girişiminde tavrını, net ve tutarlı bir şekilde ortaya koydu. Demokrasiyi, Laik Türkiye Cumhuriyeti'ni, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ilke ve devrimlerini, Türk Bayrağı'nı savunup, CHP'nin bu ülke demokrasisi için ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne yapılan bu saldırı, Türkiye'nin demokrasisine, laikliğine, Atatürk'e karşı yapılan bir saldırıdır. Bu saldırı ile CHP'nin önemini Halkımız'a daha fazla duyurmamız gerekiyor. Mücadelemize aynen devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi yaşadıkça, bizler var oldukça, bu ülkenin birlik beraberliğini bozdurmayacak ve mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.  Ülkemizi daima birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde tutacağız. Ayrıştırmaya kalkanlara da müsaade etmeyeceğiz. Doğru bildiğimiz yoldan asla dönmeyeceğiz. Korkmuyoruz, yılmıyoruz ve sinmiyoruz. Hepimiz Kemaliz. Bir gider, bin geliriz!

Bugün gerekirse Muğla'dan Artvin'e kadar yürüyerek dahi gideriz. Teröristler ise sadece düştükleri yeri yakabilir, güçlerini sadece kendilerini besleyenlere gösterebilir. Onlar sadece kinden ve öfkeden beslenir. Güçleri bize işlemez, bize sökmez!

Edirne'den Kars'a, Muğla'dan Arvin'e kadar Türk Milleti olarak, bir bütünüz, biriz ve tek yüreğiz! Cumhuriyet Halk Partisi dimdik ayaktadır. Programları aksatmadan ve iptal edilmeden var gücüyle, çalışmaları ise daha da çoğalarak devam edece.

Gerek 15 Temmuz darbe girişiminde, gerekse daha öncesinde yapılan hukuksuzluklarda, daima, doğrunun, demokrasinin ve halkının yanında olan Genel Başkanımız, Artvin ziyaretinde, hangi örgüte mensup olursa olsun hainlerin saldırısına uğradı. Bu hain saldırı sadece Genel Başkanımız ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı yapılmadı. Bu hain saldırı, ülkemizin birliği, dirliği için mücadele eden, ülkemizin milli menfaatlerini her platformda savunan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini, devrimlerini ve ileri görüşlülüğünü benimseyen Aydın Türk Milleti’ne karşı yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak demokrasinin, barışın ve özgürlüklerin daima yanında olacağız. Atatürk ilke ve devrimlerinin ve de Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması için mücadelemize devam edeceğiz. CHP olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğusundan batısına, birlik ve beraberlik için çabalayacağız.

Edirne’den Hakkari'ye, Muğla’dan Artvin’e kadar Türk Milleti olarak her zamankinden daha fazla birbirimize kenetleneceğiz. Terörün her türlüsüne tek yürek olarak, birlikte cevap vereceğiz. Hiçbir güç bizleri, doğru bildiğimiz yoldan ayıramayacak.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500