Advert
Advert
Advert

MELİH CEVDET ANDAY ANMA GÜNLERİ BAŞLIYOR…

MELİH CEVDET ANDAY ANMA GÜNLERİ BAŞLIYOR…
Bu içerik 2400 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Melih Cevdet Anday Anma Günleri etkinlikleri, 27 Ağustos Cumartesi günü (yarın) başlayacak…

Melih Cevdet Anday anısına geçtiğimiz on yıl boyunca Ören’de geleneksel olarak düzenlenen Anma Günleri programı bu yıl 27-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bu yılki programda; Şiir, Tiyatro oyunu, Roman, Deneme, Makale dallarında kendine özgü ürünler veren Melih Cevdet Anday, “Deneme” dalında verilen ödül ile de anılacak.

Bu yılki etkinlik, 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü belediye çay bahçesinde saat 10’da İhsan Küçüktaş tarafından hazırlanan “Ahşap El İşi” sergisinin açılışıyla başlayacak.

Anma programı saat 18’de Ören yalısındaki Melih Cevdet Anday Parkı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumu ve saat 19’da da Orhan Alkaya, Ali Sirmen, Eren Aysan ve Cem Erciyes’in katılımıyla Enver Aysever’in yönetiminde gerçekleştirilecek “Denemeci Melih Cevdet” paneli ile devam edecek.

Makbule Kaya konseri…

Etkinliğin ilk günü TRT sanatçısı, hemşehrimiz Makbule Kaya’nın konseri ile son bulacak.

Ödül töreni…

Konser öncesinde, bu yıl “Deneme” türünde düzenlenen yarışmayı “Yalnız Şiir” kitabıyla kazanan Şeref Birsel’e ‘Melih Cevdet Anday Deneme Ödülü’, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından verilecek.

İkinci gün…

Etkinliğin ikinci günü olan 28 Ağustos 2019 Pazar günü ise, Gazeteci-Yazar Enver Aysever ile 'Aykırı Kumpanya' izleyicileriyle buluşacak.

Önümüzdeki yıl ‘Tiyatro Oyunu’ dalında verilecek…

Melih Cevdet Anday'ın anısına düzenlenen yarışmanın 2017 yılında "Tiyatro Oyunu" dalında verileceği bildirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500