Advert
Advert
Advert

RÜYAM KARTEPE SAKİNLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

RÜYAM KARTEPE SAKİNLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ…
Bu içerik 4227 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kıyıkışlacık - Zeytinlikuyu mevkiinde yer alan Rüyam Kartepe Sitesi sakinleri, her yıl gönüllü olarak yaptıkları kıyı temizlik etkinliğini, bu sezon da 25 Ağustos Perşembe günü tekrarladılar…

Yaklaşık 20 site sakini, iki saat içinde yaklaşık 50 büyük torba atık topladılar. Atıkların, büyük ölçüde balık çiftliklerinden kaynaklandığı gözlemlendi. Hemen her gün, balık çiftliklerinden sürüklenen çeşitli boy ve kalınlıkta naylon ipler ve halatların yanı sıra, naylon torbalar, yağ şişeleri, yiyecek ambalajları da, site sakinlerince kepçelerle toplanıyor.

Rüyam Kartepe Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Küpçü; “Topladığımız atık torbalarının merkezi çöplüğe nakli için Milas Belediyesi Temizlik İşleri’nden yardım istedik ve son derece olumlu yanıt aldık. Aynı gün topladığımız atıkların taşınması için söz verdiler ve söz verdikleri gibi gelerek çöp poşetlerini aldılar. Belediye Başkanı Sayın Muhammet Tokat başta olmak üzere temizlik birimine teşekkür ediyoruz. Ancak, balık çiftlikleri konusunda Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Dairesi’ni de harekete geçmeye ve doğamızı korumaya davet ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500