Advert
Advert
Advert

SİZ YETER Kİ, ‘BİZ SPOR YAPMAK İSTİYORUZ’ DEYİN…

SİZ YETER Kİ, ‘BİZ SPOR YAPMAK İSTİYORUZ’ DEYİN…
Bu içerik 2038 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Kapalı Yüzme Havuzu’nda düzenlenen törende Yüzme, Okçuluk ve Atletizm branşlarında spor yapan 20 engelli sporcuya spor malzemesi verdi.

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Muğla Zihinsel Engelliler Derneği işbirliğinde Yüzme, Okçuluk ve Atletizm branşlarında yürütülen EDES “Paralimpik Branşlarına Sporcu Kaynağı Projesi” kapsamında 20 sporcuya eşofman takımı, spor ayakkabı, spor çanta, mayo, gözlük ve havlu verildi.

Törende yaptığı konuşmada; yüzme havuzu, spor salonları ve sahaların engelli sporculara her zaman açık olduğunu vurgulayan Vali Çiçek, “Engel, ancak ve ancak akılda olabilir. Akıldaki engel kaldırılırsa başarı kaçınılmazdır. Yüzme, okçuluk ve atletizm dallarında çok iyisiniz. Engelli sporcularımızın başarılı olmasında ailelerimize de çok büyük görev düşüyor. Çocuklarımızın engeli var demeden onlara verilen destek sporda engeli kaldırıyor. Bu şekilde engelli çocuklarımız sporda, okulda yani hayatın her alanında başarılı olabiliyor. Engelli sporcularımızın bütün branşlarda başarılı olacağına inancımız tam. Biz sizin her zaman yanınızdayız. Engelli vatandaşlarımız için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün bütün imkanlarını seferber ediyoruz. Siz yeter ki, ‘biz spor yapmak istiyoruz’ deyin” dedi.

Vali Çiçek’in konuşmasının ardından sporculara eşofman takımı, spor ayakkabı, spor çanta, mayo, gözlük ve havludan oluşan spor malzemeleri dağıtıldı.

Törene Vali Çiçek’in yanısıra Atletizm Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Nejdet Ayaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, Yüzme Antrenörleri Yavuz Karahasanoğlu ve Feridun Çağdaş, Okçuluk Antrenörü Tahir Karataş, Atletizm Antrenörü Ceylan Özen, engelli sporcular ve aileleri katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500