Advert
Advert
Advert

İLK TOPLANTI MİLAS’TA YAPILDI…

İLK TOPLANTI MİLAS’TA YAPILDI…
Bu içerik 2360 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanlığı ve İlçe Örgütü yöneticilerinin katılımıyla ilçemizde değerlendirme toplantısı düzenlendi… Muğla’da ilk kez bir ilçede bir araya gelen parti yöneticileri toplantı öncesinde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı, Milas Kaymakamı Fuat Gürel’i, CHP Milas İlçe Örgütü’nü ve bazı sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek, ilçemizdeki tarihi alanları gezme fırsatı buldular… Başkan Tokat’ın makamında gerçekleşen ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, “Milas Belediye Başkanı olarak sizler bizlerin gurur kaynağı olduğunuz. Sizleri görmekten, çalışmalarınızı izlemekten çok keyif alıyoruz. Başarılı çalışmalara imza atıyorsunuz” dedi…

İlk toplantı Milas’ta…

Daha önce Muğla merkezde düzenlenen toplantılarda bir araya gelen CHP il ve ilçe yöneticileri bundan sonra toplantılarını ilçelerde gerçekleştirme kararı aldılar. Alınan bu kararın ardından ilk toplantı Milas’ta gerçekleştirildi.

Toplantıya katılmak üzere ilçemize gelen CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ettiler. CHP’lileri Başkan Tokat’ın yanı sıra Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat, Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, CHP’li Milas Belediye Meclis Üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

CHP’li başkanları makamında ağırlayan Başkan Tokat, kendisi için heyecan verici bir ortam olduğunu ifade ederek, “Gözünü CHP’de açmış bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, il başkanımız ve ilçe başkanlarımızı makamımızda bu tabloda görmek benim için heyecan verici bir şey. Hepinize hoş geldiniz diyorum” dedi.

132 mahallerinin 120’sinden vergi alamıyoruz…

“Hepimiz bu ülkenin duyarlı, özverili yurttaşlarıyız. Birçoğumuz sadece bu gerekçe ile CHP’de siyaset yapıyoruz. Bunun sorumluluğu, bu temsil makamının bize verdiği görevlerle birleşince yükümüzün çok ağır olduğu gayet aşikar” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Tokat, “Ama gerek ilçe gerek il düzeyinde böylesine duyarlı ve çalışkan, insani yönleri gerçekten üst seviyede bir siyaset ailesiyle birlikte çalışıyor olmak, bu yükü ve bu sorumluluğu hafifletiyor. Milas Belediyesi olarak bizim üstümüzdeki parti büyüklerimizin görüş ve önerileri doğrultusunda buranın bize emanet edilmiş bir alan olduğu düşüncesiyle halkımıza en iyi şekilde hizmet verebilmek ve Milas’ın tarihinde bir dönüm noktası yaratmak, bize olan güveni boşa çıkarmamak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin getirdiği tablo içerisinde ilçe belediyelerimiz geçmişe nazaran çok farklı durumdalar. Bununla ilgili mevzuat çalışmaları devam ediyor. Sonuçlarının nasıl olacağını bilemiyoruz. Ama partileri temsil eden ilçe başkanları olarak şunu sizlerle samimiyetle paylaşmak istiyorum. Her ilçede olduğu gibi burada da sizlerin yüzünü kara çıkarmamak için var gücüyle çırpınan bir belediyemiz var. 132 mahallesiyle işi Muğla’da en zor belediyelerin başındayız. Büyükşehir Belediyesi’nin getirdiği muafiyetler bizim gerçekten belimizi büküyor. 132 mahallerinin 120’sinden vergi alamıyoruz ama hizmet götürme durumuyla karşı karşıyayız. Maaş ödemekte zorlanan bir konumdayız. Bunu radikal olarak değiştirmek için bazı çalışmalarımız, gayretlerimiz var. Ama mazeret üretmemem adına, ya da ‘param yok ben sadece böyle oturacağım’ dememe adına şuanda kırsaldaki tüm mahallelerimizde ve ilçe merkezimizde çok yoğun bir iş programı ile çalışmaktayız. Bu konuyu da zaman zaman il başkanlığımızla paylaşıyoruz. Bizler bu topraklarda yaşıyoruz. Yarın belediye başkanlığı görevimiz sona erdikten sonra Milas’ın sokaklarında gezmeye devam edeceğiz. Bu anlayış içerisinde burada iyi çalışmaya gayret gösteren bir kardeşiniz ve onun bir ekibi olduğunu, bir hizmet yuvası olduğunu özellikle sizlerle paylaşmak istiyorum. Geldiğiniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Bu uygulama partimiz için çok önemli…

Kendisinin de partinin mutfağından yetişen biri olduğunu da ifade eden Başkan Tokat, “Partinin gençlik kolları başkanlığından, bu partinin mutfağından gelen biri olarak gerçekten çok heyecanlı ve duygulu olduğumu özellikle belirtmek istiyorum. Milas örgütü iyi, çalışkan ve kenetlenmiş bir örgüt. Seçim dönemlerinde ve seçim haricinde sizleri burada en ücra dağından, şehir merkezine, sahillerine kadar her bölgede en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içerisinde olan bir örgüt. Başta ilçe başkanımız, yönetimimiz, kadın ve gençlik kolları ile tüm delege ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başlatmış olduğunuz bu uygulama partimiz için çok önemli. Hizmet yaptığımız dönem içerisinde bu nitelikte belki de en kıvanç duyduğum tablo. İl ve tüm ilçe başkanlarımız bugün Milas Belediyesi’nde. Bizim için bu büyük gurur” dedi.

Sizler bizlerin gurur kaynağı olduğunuz…

Başkan Tokat’ın ardından söz alan CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla İl Başkanlığı ve ilçe başkanlarıyla birlikte toplantı yapmak üzere Milas’ta geldiklerini belirterek, “Bu toplantı sadece Milasla sınırlı kalmayacak. Tüm ilçelerimizde değişik takvimlerde, tüm ilçe başkanlarımızın katılacağı bir toplantı olacak. Muğla sadece merkezde değil, tüm ilçelerden yönetiliyor olması örgütün de bir bütünlük içerisinde olması hem beni hem ilçe başkanlarımızı hem de partimizin üst düzey yöneticilerini çok mutlu etmekte. Milas Belediye Başkanı olarak sizler bizlerin gurur kaynağı olduğunuz. Sizleri görmekten, çalışmalarınızı izlemekten çok keyif alıyoruz. Başarılı çalışmalara imza atıyorsunuz. Bugün partimiz size görev ve sorumluluk vermiştir. Yarın seçimlerde her hangi biri veya yine siz devam edersiniz, kim olursa olsun CHP’nin vermiş olduğu görev ve sorumluluğu almış oluyor. Bu sorumluluk ve bilinç içerisinde hareket ettiğiniz için öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızdan dolayı halktan aldığımız memnuniyetler adına da tebrik ediyor, kutluyoruz” dedi.

Alban konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İl ve ilçe başkanları olarak ülkemizin karanlık çıkmazlığı içerisinde başımızı ellerimiz arasına alıp düşünmek çözüm değil. Biz çalışmalarımızı yerinde görerek, yerinde değerlendirmek istiyoruz. Muğlamızın genelinde yapılan çalışmaları iki ayda bir yapılan il başkanları toplantısında değerlendiriyoruz. Muğla örgütü Türkiye genelinde de takdire şayan ve başarılı. Genel merkezimiz de bu durumu takdir etmekte.

Ülkenin gidişatı gerçekten sıkıntılı. Bu sıkıntılı dönemlerde OHAL yasaları uygulanıyor. Bu OHAL yasalarında da belediye başkanlarının sorumlulukları arttı, görev alanları kısıtlandı. İçişleri Bakanlığı yanına Valiler ve Kaymakamlıklar eklendi. OHAL yasası sıkıntılar yarattı. Daha sonra bazı değişiklikler yapılarak Valiler ve Kaymakamlıklardan bazı yetkiler alınarak Bakanlığa devredildi. Bu sıkıntılı dönemde Muğla’da sorun yaşanmadı ama yaşanmayacak anlamına gelmezdi. Bu sıkıntılı durumu elbirliği ile örgütlü mücadelemizle çok başarılı şekilde atlattığımıza inanıyorum. Örgütümüz, tabanımız ne dediyse uyguladık bugünlere geldik. Bundan sonra da ne yapılması gerekiyorsa ortak akıl ve ortak fikirle yapılacak.

Milas’taki toplantımız ilçe başkanlarımızla ilk toplantımız oldu. Bundan sonraki toplantılarımız için de tarihler belirlenecek. Ben inanıyorum ki o bölgelerimizdeki belediye başkanlarımızı ve milletvekillerimizi de katarak, çoğaltarak toplantılarımızı yapalım. Sadece dar olarak ilçe yönetimleriyle kalmasın diye düşünüyorum. Bizleri bugün burada misafir ettiğiniz için teşekkür ediyorum.”

Milas Belediyesi’nde gerçekleşen ziyaretin ardından CHP’li başkanlar daha sonra CHP Milas İlçe Örgütü’ne geçerek burada partililerle bir araya geldiler. Gün içerisinde Milas Kaymakamı Fuat Gürel’i ve bazı sivil toplum örgütlerini de ziyaret eden CHP’li Başkanlar, akşam saatlerinde ilçemizde toplantı gerçekleştirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500