Advert
Advert
Advert

“YAŞAM KAYNAĞIMIZ ATATÜRK İLKELERİ VE DEVRİMLERİ”

“YAŞAM KAYNAĞIMIZ ATATÜRK İLKELERİ VE DEVRİMLERİ”
Bu içerik 1156 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi Başkanı Ali Ayaz, ADD tarafından öğrencilere verilen burslarla ilgili açıklamalarda bulunarak, yeni eğitim öğretim döneminde daha fazla öğrenciye ulaşılabilmesi için hayırseverlerden destek beklediklerini ifade etti…

 

ADD Milas Şubesi’nin 1994 yılında Milas’a kazandırıldığını belirterek, çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan ADD Milas Şube Başkanı Ayaz, “1994 yılında Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Şubesini Milasımıza kazandıran kurucuların amacı Atatürkçü düşünce ve felsefesinin toplumun yaşam tarzına dönüştürme ve bu amaçlar doğrultusunda gençlere Atatürk sevgisini, düşüncesini aşılamak halkımızı muasır medeniyet seviyesine çıkarma mücadelesidir. Devletçilik, milliyetçilik, laiklik, halkçılık, cumhuriyetçilik, sosyal hukuk devletinden vazgeçmeden hiç aldatmadan ve de aldatmadan Atamızın aydınlık yolunda yürümeye devam etmekteyiz” dedi.

 

ADD’nin kuruluşundan bugüne kadar Milas’ta yüzlerce öğrenciye burs verilerek, gençlerin eğitimlerine destek verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini belirten Ayaz, “Yaşam kaynağımız Atatürk ilkeleri ve devrimleri olmakla birlikte maddi kaynağımız yine Milaslı hayırsever Atatürkçülerden oluşmaktadır. Geçen eğitim öğretim yılında 46 üniversite, 16 lise olmak üzere toplam 62 öğrenciye burs verdik. Bu eğitim öğretim yılında da vereceğimiz burs sayısı hayırseverlerin göstereceği katkılarıyla orantılı olacaktır. Bu münasebetle hayırsever halkımızı bu kutsal değere sahip çıkmaya ve yardım yapmaya davet ediyoruz. Bursiyer seçiminde öğrencinin Atatürkçü olmazsa olmazımızdır. Bu ilkemiz dikkatle takip edilmeye devam edilecektir. Cemaatler, tarikatlar, şeyhler, şıhlar mehcuplar ülkesi yapmalarına asla müsaade etmeden halkımızın birliği ülkemizin bütünlüğünü koruyarak akıl ve bilim ışığında emperyalistlerin ve iş birlikçilerin tuzağına düşmeden ülkemiz üzerindeki bütün oyunları bozacağız” dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500