Advert
Advert
Advert

SU ZAMMINI MAHKEMEYE TAŞIDI…

SU ZAMMINI MAHKEMEYE TAŞIDI…
Bu içerik 1949 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla’da gündemden düşmeyen ve vatandaşları zor durumda bırakan su zammı, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete tarafından yargıya taşındı.

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin su fiyatlarına yaptığı yüzde 33 oranındaki zam AK Parti İl Başkanı Kadem Mete tarafından ferdi olarak kararın iptali için yargıya başvurdu.

Başvuru sonrası Muğla Adliyesi önünde gazetecilere açıklama yapan Kadem Mete, Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi'nin su fiyatlarına yaptığı yüzde 33 oranındaki zammı yüksek bulduğu ve birçok kesimin zamdan etkilendiğini belirterek, ferdi olarak kararın iptali için yargıya başvurduğunu söyledi.

Turizm sezonunun istenilen düzeyde gitmemesi nedeniyle devletin ve hükümetin birçok teşvik ve uygulamalarıyla destek verdiğine işaret eden Mete, "Büyükşehir Belediyesinin ise herhangi bir teşvik yapmadığı gibi bir de su zammı gerçekleştirmesi turizmcileri mağdur ediyor. Su zammı bölgede rekor fiyatlara ulaşmıştır. Özellikle büyük tesislerde elektrik fiyatlarına yakın su faturaları gelmekte. Bu da bölgede yaşayan insanlarımızı ciddi bir sıkıntıya sokmuştur." diye konuştu.

Maliyetlerde belli bir artış olmamasına rağmen, su fiyatlarının sürekli artmasının kabullenemez bir seviyeye gelmesi sonucu bu yola başvurduğunu anlatan Mete, şöyle konuştu: "Bu yola başvurmadan önce karşılıklı görüşmeyle hem Otelciler Birliği olarak hem de vatandaşlar olarak birçok yol denenmiştir. Biz de sonuç olarak hukuki yola başvurmak zorunda kaldık. Bir Belediye Meclisi'nin toplanarak, keyfi kararlar alarak vatandaşların ekonomik durumunu dikkate almaksızın bu zammı yapması kabullenemez. İnşallah adalet yerini bulur ve vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verecek bir karar çıkar."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500