Advert
Advert
Advert

MHP’DE ÖZKAYA DÖNEMİ…

MHP’DE ÖZKAYA DÖNEMİ…
Bu içerik 4860 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Mehmet Çayırlı başkanlığındaki MHP Milas ilçe yönetim kurulunun feshedilmesiyle başlayan belirsizlik süreci sona erdi. Mimar Cengiz Özkaya başkanlığında oluşan 26 kişilik yeni ilçe yönetimi göreve başladı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, MHP Milas Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş, İlhan Şimşek ve Zeliha Arpazlı, Eski İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Kocabaş, Eski İlçe Başkanı-Belediye Meclis Üyesi ve son milletvekili genel seçimlerinde partisinden milletvekili aday adayı olan Suat Keskin, Ülkü Ocakları Milas Temsilcisi Hayrettin Gönül, Milas Yörük Türkmen Derneği Başkanı Mehmet Kara, MHP Muğla İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve yeni ilçe yönetim kurulunda görev alan üyelerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda İl Başkanı Korkmaz, partinin kurucu genel başkanı Merhum Alparslan Türkeş’in; “Bugün CHP, Atatürk’ün kurduğu CHP olsaydı, aynı çizgide siyaset yapmış olsaydı ben Milliyetçi Hareket Partisi’ni kurmazdım” sözü ile başladı ve şöyle devam etti:

“Bildiğiniz gibi bir önceki dönemde seçimle göreve gelen ilçe teşkilatımız fesholmuştu. Oluşan yeni yönetime görev verilmesiyle ilgili toplanmış bulunmaktayız. MHP’nin bir fikir ve dava partisi olduğunu bugün ülkemizde yaşayan her vatandaşımız bir kez daha öğrenmiş oldu. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde ne cumhurbaşkanı, ne başbakan, ne anamuhalefet partisi ne de bir başka siyasi partiden ses çıkmazken MHP lideri Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, darbeye karşı olduğunu açıklayarak hem bizlerin, hem de milletimizin yüzünü güldürmüştür. Bizler; vatan için, bayrak için, millet için en önde koşan insanlar olmuşuzdur. Bundan sonrada bu düşüncemiz aynen devam edecektir.

Bildiğiniz gibi önceki ilçe yönetimimiz seçimle işbaşına gelmiş, çok başarılı işlere imza atmışlardı. Ancak bazı fitne-fesat yönetimi kendi içinde birkaç gruba ayırdı. Yönetimden çatlak sesler yükselmeye başladı. İşte bu durumu ortadan kaldırmak, tüm arkadaşlarımızı yeniden davaya kazandırmak, bozulan birlik ve beraberliği yeniden tesis etmek için yönetim feshedildi ve Mimar Cengiz Özkaya başkanlığında yeni bir yönetim oluşturuldu.

İl başkanınız olarak sizlerden, geçmişte olduğu gibi her şeyinizle bugünkü yönetime sahip çıkmanızı, her konuda yardımcı olmanızı bekliyorum. Ülkü Ocaklarımız ile birlikte yeni yönetimimiz elele verecek, birlik ve beraberlik içerisinde, ayrı-gayrı bir turum içine girmeden bu davaya hizmet edeceklerdir. Ben il başkanı olarak Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanımızla birlikte yıllardır bu şekilde çalışıyorum. Bugün aramızda Bodrum İlçe Başkanımız da bulunuyor. Yakın bir ilçenin başkanı olarak o da Milas teşkilatına her konuda yardımcı olacak, birlikte hareket edeceklerdir.

Oluşan yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyor, başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum.”

İl Başkanı Korkmaz’ın ardından söz alan yeni İlçe Başkanı Mimar Cengiz Özkaya ise, tüm katılımcılara ‘hoş geldiniz’ diyerek söze başladı ve şöyle devam etti: “Ortaya çıkan fitne-fesat, ayrılık-gayrılıkları bertaraf edip, değişen hedefi yeniden rayına oturtmak için yönetimde görev alan tüm arkadaşlarımla birlikte gayret sarfedeceğiz. Her şeyden önce bugüne kadar bu partide görev almış, davanın yücelmesi için emek harcamış herkese şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bayrağı, onların bıraktığı noktadan bir adım öteye taşımak için buradayız.

Aslına uygun, Milas’a, Muğla’ya özgü, kendi doktrinlerine dönüş yapmış bir yönetim biçimi sergilemek için buradayız. Birbiriyle barışık ve birbiriyle mücadele etme alışkanlığını kazanmış bir teşkilat yapısı oluşturmak için buradayız.”

Yapılan açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İl Başkanı Korkmaz, yeni yönetimin eski yönetim kurulunun sahip olduğu tüm haklara sahip olduğunu vurgulayarak; “Normalde Ekim ayında kongrelerimiz başlayacaktı ancak ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü şartlar nedeniyle şimdilik bu tarihlerde kongre yapılması mümkün görünmüyor. Zaten tüzükte 2 veya 3 yılını dolduran teşkilatlar kongre yapar diye bir hüküm var. Bizim hiçbir teşkilatımız 2 yılı doldurmadı. Yani kısa sürede bir kongre süreci görünmüyor” dedi.

Mimar Cengiz Özkaya başkanlığında oluşan 26 kişilik listede şu isimler yer alıyor:

Cengiz Özkaya (başkan), Mehmet Ayverdi, Muzaffer Akpalamut, Sinan Yılmaz, Muammer F. Aydın, Mehmet Şakı, İsmail Aruntaş, Zeki Yıldız, Gülcan Kürklüoğlu, Mustafa Öner, Yakup Kodak, Özay Selçuk, Salih Kayıhan, Çağlar Doğan, Nail Dağyeri, Salih Angişan, İsmail Can, Kadir Civil, Bilal Sürek, Mehmet Öner, Zafer Özkan, Mustafa Yanar, Mehmet Erol, Emin Nazmi Ünlüsoy, Yılmaz Öner ve Ali Tufa.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500