Advert
Advert
Advert

ZİRAİ İLAÇLAMA VE MAKİNE EĞİTİMİ YAPILDI…

ZİRAİ İLAÇLAMA VE MAKİNE EĞİTİMİ YAPILDI…
Bu içerik 1151 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı çalışanlarına yönelik “Zirai İlaçlama ve Makine Kullanımı Eğitimi” gerçekleştirildiği bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nden 99 personel katıldı.

İş Güvenliği Uzmanı Alper Samet, İş Güvenliği Uzmanı Bora Başal ve Ziraat Mühendisi Fazlı Çekematma’nın katkıları ile düzenlenen eğitimde; Zirai ilaç etiket bilgileri, Zirai mücadele ilaçları kullanımında yapılacak işler, Zirai ilaç seçimi, Zirai ilacın uygulanma zamanının belirlenmesi, İlaçlama anında dikkat edilecek hususlar, İlaçlamadan sonra dikkat edilecek hususlar, Motorlu tırpan makinası tanıtımı, Parçaları, Zirai ilacın kullanıma hazırlanmasında dikkat edilecek hususlar, İlaçlama anında dikkat edilecek hususlar, İlaçlamadan sonra dikkat edilecek hususlar, Çalı öğütme makinesi tanıtımı, Ağaç kesim motoru tanıtımı, Ağaç budama teknikleri ve Ağaç kesim teknikleri konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç eğitim programının kapanışında yaptığı konuşmada, “Zirai ilaçlamayı çok gerek görülmediği sürece kullanmama taraftarıyız. Ancak yapılması gereken durumlarda ise uygulayıcı ve çevresi için tüm gerekli tedbirleri almak zorundayız. Bu işlem kurallara göre yapılmazsa sürekli olarak minimal düzeyde bile kimyasala maruz kalındığında, ileri dönemlerde trajik hastalıklara neden olabiliyor. Bizim önceliğimiz 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun da gereği olan çalışanlara, yapılacak işin usul ve esaslarını anlatmak ve onlar için gerekli tedbirleri alarak koruyucu ekipmanı temin etmek. Sizlerin ise görevinizi yerine getirirken bu kurallara eksiksiz uyacağınıza inanıyorum” dedi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Ali Zağlı ise konuyla ilgili açıklamasında, belediye hizmet kapsamına giren zirai ilaçlama alanında çalışan personelin bilinçli ve tehlikesiz biçimde görevini yerine getirmesi için iş sağlığı ve güvenliğine yönelik bu tür eğitimlerin devam edeceğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500