Advert
Advert
Advert

KIZILAY KURBAN FİYATLARINI AÇIKLADI…

KIZILAY KURBAN FİYATLARINI AÇIKLADI…
Bu içerik 1167 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kurban Bayramı yaklaştıkça vatandaşlarda kurbanlık telaşı başladı. Türk Kızılayı Derneği Milas Şubesi Başkanı Mustafa Gezginci, Türkiye içinde ve dışında kurban vekaleti fiyatlarını açıkladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Kızılayı’nın, Kurban Bayramı'nda vekâlet yoluyla kurban keseceğini belirten Türk Kızılayı Derneği Milas Şubesi Başkanı Mustafa Gezginci, Kızılay'ın kurban kesimi bedellerinin yurtiçi 740 lira, yurtdışı 475 lira olduğunu açıkladı.

Gezginci, her yıl vekâletle kurban kesen Kızılay'ın vekâlet ile kestiği kurban etlerinin kavurma yapılıp, Kızılay şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdığını kaydetti. Kurban vekâleti alımlarına başladıklarını dile getiren Başkan Gezginci; “Vatandaşlar kurban bedellerini yatırdıktan sonra vekâlet vermiş oluyorlar. Türk Kızılayı bu vekâleti alarak, kurban edilecek hayvan seçimini Et ve Süt Kurumu işbirliğiyle yapıyor. Sonra Kurban Bayramı’nın birinci günü, sabahından başlamak üzere veteriner, din adamları, Kızılay görevlileri, noterlerin ve Et ve Süt Kurumu yetkililerinin gözetiminde kurban kesimi kurallarına uygun bir şekilde başlıyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500