Advert
Advert
Advert

BULVAR ESNAFI İSYAN ETTİ…

BULVAR ESNAFI İSYAN ETTİ…
Bu içerik 4267 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Atatürk - Halilbey Bulvarı kaldırım ve yol çalışmalarının uzaması bulvar esnafını isyan ettirdi. Bulvar esnafı bir türlü bitirilemeyen çalışmalar yüzünden birçok gün siftah yapmadan dükkânlarını kapattıklarını söyleyerek durumu basın açıklamasıyla protesto ettiler…

Atatürk - Halilbey Bulvarı üzerinde işletmeleri bulunan esnaflar bir türlü sonlanmayan yol çalışmasını basın açıklamasıyla protesto ettiler. 5 aydır bitirilemeyen yolun bir şeridinin bitip trafiğe açıldıktan sonra, diğerinin yapımına başlayacağını, fakat bir şerit bitmeden diğer şeridin yapımına başlanmasının esnafa “Ne yapalım kapatalım mı?” dedirttiğini belirten esnaflar; “Bizim zararlarımızı kim karşılayacak? Ödemelerimizi kim yapacak? Buna da bir açıklık getirilmesini istiyoruz.” dediler.

Karadeniz Eczanesi sahibi Meryem Karadeniz tarafından okunan ve bulvar esnafının neredeyse tamamının imzaladığı basın açıklaması ise şöyle;

“Öncelikle bu sıcak günde bizlerle olduğunuz, bizleri dinlediğiniz için teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız.

Bu günkü toplantımızın amacı Atatürk ve Halilbey Bulvar kaldırım ve yol çalışmaları hususundaki sıkıntılarımızı anlatabilmek içindir.

Bizler Atatürk Bulvarında bulunan esnaf ve yaşayanlar olarak öncelikle Büyükşehir Belediyesine, caddemizi güzelleştirmek görsellik kazandırmak adına yaptıkları çalışmaya ve örnek proje olarak başladıkları yol çalışması için teşekkür ederiz.

Başlangıçta tüm yolların bitişi 3 ay gibi bir süreydi, ama ne yazık ki 5 ay geçmesine rağmen bir şeritlik yolu bile açamadılar.

Yol çalışması başladığı günden bu güne kadar defalarca yetkililer yazılar yazıldı şifahen söylemlerde bulunuldu. Her seferinde sabır edin kısa zamanda bitecek denildi.

Oysaki bu güzergah Milas’ın kalbi, girişi, çıkışı. Bu güzergah üzerinde esnaf, okullar, orman işletmesi, hastane, emniyet müdürlüğü, hükümet konağı gibi önemli kurumlar ve de evlerinde işine çalışmaya gidecek vatandaşlar yaşamakta. İlkin birinci cadde açılmadan şimdi de ikinci caddeyi kapatıp çalışma, kazı işlerini yapıyorlar.

Şimdi Allah korusun bu cadde üzerinde yaşayan esnafın iflas etmesini mi bekleniyor? İş yapamaz duruma geldik. Burada yaşayanların evinde yangın çıksa itfaiye aracı havadan mı indirilecek? Veyahut birileri kalp krizi geçirecek veya hastalanacak, yaralanacak ambulanslar havadan mı gelecek diye düşünmeden edemiyoruz.

Bu çalışmaların ileride fayda sağlayacağını düşünüyoruz ama bu projede o kadar yanlışlar, eksikler var ki, yol açıp araçlar hareket ettiğinde ortaya çıkacaktır.

Çünkü bitmeye yakın olan yol, tek şeritlik giriş yolu, yolda araç arızası veya kaza durumunda acil çıkış yolu yok. İkinci bir aracın geçme şansı da yok. Yol trafiğe kapalı beklenecek, ambulans veya itfaiye aracı nereden gelecek belli değil.

Bizler burada yaşayan esnaflar olarak gerçekten çok mağdur durumdayız.

Dükkânlarımıza müşteriler gelmiyor, gelemiyorlar yolların olmamasından dolayı.

Bizim zararlarımızı kim karşılayacak? Ödemelerimizi kim yapacak? Buna da bir açıklık getirilmesini istiyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
PANİK YOKK     2016-08-17 Şimdi seçim olsun bu adı geçen caddeye sandık kurulsun CHP gene birinci olur çünkü insanı öpen hep yaranır
KARTAL ÇAMLI     2016-08-17 BU OKÇULARIN YAPACAĞI İŞ BUKADAR
KARTAL     2016-08-17 BU OKÇULARIN YAPACAĞI İŞ BUKADAR
KARTAL     2016-08-17 BU OKÇULARIN YAPACAĞI İŞ BUKADAR
Herkes hak ettiği gibi yaşar     0000-00-00 Milas hak ettiği gibi yaşıyor adında halk ismi olan ve halkı için bir şey yapmayan CHP olduğu sürece ve oy vermeye devam ettiğiniz sürece böyle yaşamaya mahkumsunuz