Advert
Advert
Advert

ŞAMPİYONLUK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ…

ŞAMPİYONLUK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ…
Bu içerik 1154 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyespor Büyük Erkekler Voleybol Takımı Antrenörü Osman Çakıray 2016-2017 sezonunda ki lig hedefini iyi mücadele ve şampiyonluk olarak açıkladı.

2015-2016 sezonu değerlendirmesini yapan ve yeni sezonla ilgili beklentilerini açıklayan Osman Çakıray geçen sene Milas sporseverlerinin kulüplerine ve voleybol takımlarına verdiği desteğin önemini vurgulayarak verilen bu desteklerin yeni sezonda daha coşkulu bir şekilde sürmesini istedi.

2015-2016 voleybol sezonunda yaşadıkları sporcu sakatlıkları nedeniyle istediğimiz yerde ligi bitiremedik diyen Osman Çakıray yeni sezonda hedeflerini açıkladı.

Milas Belediyespor Voleybol Takımında Hedef Birinci Lig

Milas Belediyesi Büyük Erkekler Voleybol Takımı Antrenörü Osman Çakıray 2016-2017 Voleybol sezonunda ki hedeflerini sitemize açıkladı.

Antrenör Osman Çakıray ile yaptığımız söyleşi için geçtiğimiz hafta içinde bir araya geldik.

Voleybolseverler adına biz sorduk antrenörümüz cevapladı:

Hüseyin Açar: 2015-2016 Voleybol sezonunu değerlendirir misiniz? Ligi beklediğiniz ve istediğiniz yerde bitirebildiniz mi?

Osman Çakıray: 2015-2016 Voleybol sezonunda 10 takımlı bir ligde yer aldık. Ligimizde 2 takım Çanakkale takımlarıydı. Bursa, İzmir, Balıkesir, Antalya, Denizli ve kendi ilimizin bir takımı ile mücadele ettik.

Kendi ligimizde şampiyonluk mücadelesi yapan takımları yenme başarısı gösterdik. Play Off mücadelesine çıkan ligin ilk iki takımını yenerek ligdeki gücümüzü ispatladık. Ancak sezon sonunda ligi üçüncü sırada tamamlayarak play off maçlarına katılma hakkını yitirdik. Bana göre sezon içinde ilk sezonumuz olmasına rağmen iyi işler yaptığımızı söyleyebilirim.

H.A: Play Off grubuna kalamayışınızın başlıca sebepleri nelerdir?

O.Ç: Öncelikle kendi ligimizde deplasmanda oynar gibiydik. İki kez Çanakkale deplasmanına gittik. Maçlarımızı kendi evimizde oynadığımızda bile müsabaka hakemlerinin yanlış kararlarına maruz kalarak puanlar kaybettik. Ayrıca sporcu anlamında talihsiz sakatlıkların oyunumuz da olumsuz etkileri oldu. Yine de her olumsuzluğu rağmen ilk sezonumuzda ligi üçüncü olarak tamamlama başarısını gösterdik

H.A: Olumsuzlukları biraz daha ayrıntılı açabilir misin?

O.Ç: Başta Milas Spor Salonunun zeminin çok sert olması hem antrenmanlarda hem de maçlarımız sırasında talihsiz sakatlıklara neden oldu. Antrenmanlarımızı yaptığımız spor salonunda salonun beklentilere cevap verememesinden kaynaklı bir dizi sıkıntıları da yaşamamıza neden oldu.

Özellikle salonumuzun seyirci koltuklarının az olması bizleri desteklemeye gelen seyircilerimizin de az olmasına neden oldu.

H.A: Milas Belediyespor yönetimi ile taraftar desteğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

O.Ç: Öncelikle kulübümüzün başkanı ve Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a ve yönetimde yer alan diğer yöneticilerimize geçen sezon bize verdikleri önemli ve olumlu destekler için teşekkür ediyorum.

Geçtiğimiz sezon içinde antrenmanlarımızda ve hem kendi sahamızdaki lig maçlarımızda hem de deplasmana giderken ve yabancı saha maçlarımızda bizleri yalnız bırakmadılar ve her şartta desteklerini bizlerden esirgemediler. Bu desteklerde sporcularımızın müsabakalardaki performansına olumlu olarak yansıdı.

Özellikle Milas’ta kendi sahamızda oynadığımız lig müsabakalarımızda başta Sevdamsın Yeni Milasspor Taraftarlar Derneği Başkanı olmak üzere yönetim üyelerine, Yeni Milasspor Amigosu Şeker’e, Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Hasan Özmen ile yönetim ekibine ve de tüm taraftarlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500