Advert
Advert
Advert

ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCELERİ REHBERİMİZ OLMALI!...

ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCELERİ REHBERİMİZ OLMALI!...
Bu içerik 1685 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi CHP, MHP ve AKP grupları 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak bir açıklama yaptılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Av. Şakir Özdemir, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Av. Gültekin Akça ve Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Kasım Özkan imzalı açıklama şöyle:

Milletimiz darbe girişimini püskürtmüştür…

15 Temmuz 2016 Cuma günü, ülkemizde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içine sızan bir grup vatan haini tarafından darbe girişiminde bulunulmak istenmiş, kısa sürede cumhuriyetine ve demokrasisine sahip çıkan vatandaşlarımız, Türk Silahlı Kuvvetleri personelimiz ve polisimizle tek yürek olan milletimiz darbe girişimini püskürtmüştür.

Ülkemizin göz bebeği, vatan topraklarının yılmaz savunucusu Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde yapılanan bir grup vatan haininin başlatmış olduğu darbe girişimi öncesi ve sonrası ile iyi irdelenmeli, bu süreçten gerekli dersler alınmalıdır.

Ülkemizde birçok kuruma sızan, din ve inançları yıllarca sömürerek kendilerine zemin hazırlayan bu vatan hainlerinin ortaya çıkardığı zararları en aza indirmek, hatalarımızdan ders alarak geleceğimizi doğru inşa etmek ve Türkiye Cumhuriyeti devletini geleceğe çağdaş bir ülke olarak nasıl taşıyacağımıza hep birlikte karar vermemiz lazım.

Bunun için yapmamız gereken beraber olmak, bütün düşünceleri bir araya getirip birlikte tartışabilmek ve birlikte verdiğimiz kararlarla ülkemizi geleceğe taşıma erdemini gösterebilmektir.

Ortak payda: Demokrasi ve Cumhuriyet

Dünyada ve ülkemizde sözleri, yaptıkları ile çığır açan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünceleri her zaman olduğu gibi bu süreçte de rehberimiz olmalı, geleceğimizi onun fikirleri ve ileri görüşlülüğü ile belirlemeliyiz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 15 Temmuz sürecinde ülkesine, cumhuriyetine, demokrasisine tek yürek olarak sahip çıkmış, hükümeti, muhalefeti, özgür basını her kesimden vatandaşları ile ortak payda demokrasi ve cumhuriyette buluşmuştur.

İstanbul’da, İzmir’de bütün Türkiye’de meydanları dolduran vatandaşlarımızın sesine kulak verilmeli, ayrıştırıcı söylemlerden kaçınılmalı, birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırıcı adımlar atılmalıdır. Ayrıca çeşitli nedenlerle devletin içine sızmış ya da yerleştirilen, bu vatan topraklarında farklı emelleri olan yapılar temizlenmelidir.

“En hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır”

Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Arkadaşlar, Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.”

Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Anayasamızın başlangıç hükümlerinde belirtilen temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir ve böyle kalacaktır.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500