Advert
Advert
Advert

İKİNCİ YILINDA 47 BİN TIBBİ MÜDAHALE…

İKİNCİ YILINDA 47 BİN TIBBİ MÜDAHALE…
Bu içerik 1496 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın 2014 yılı Ağustos ayında Muğla genelinde başlattığı Evde Bakım Hizmeti, 2. yaşını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Daire Başkanlığının yönetici ve çalışanlarının katıldığı bir toplantıyla kutlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç, toplantıda yaptığı konuşmada, Muğla genelinde oluşturdukları 6 hizmet birimi, 9 hizmet noktası ile 13 ilçeye hizmet götürdüklerini, evde bakım hizmetleri konusunda vatandaşlardan birçok olumlu geri dönüş aldıklarını söyleyerek, “Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak Ağustos 2014’te Menteşe ilçesinde başlattığımız ve bütün ilçelerimize yayılan Evde Bakım hizmetimizde bugün ikinci yılı doldurduk. Bugüne kadar Muğla genelinde 8 bin 344 ilk ziyaret edilen hane, 47 bin 235 tıbbi müdahale, 10 bin 691 genel bakım, 5 bin 509 hasta nakli, bin 240 engelli nakli sayılarına ulaştık. Sahada büyük özveri ile çalışan personelimiz ve çalışanlarımızı evlatları gibi gören vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan büyük destek gören bu hizmetimizi genişleterek sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, Büyükşehir Belediyesi hizmeti olan Evde Bakım Hizmetleri ile bugüne kadar 8 bin 344 haneye misafir olduklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi hizmetimiz Evde Bakım hizmetlerimiz ile alanlarında uzman personelimiz vatandaşlarımızın evlerine misafir oluyor. Gerek tıbbi bakımlar gerek vatandaşlarımızın genel bakımı gerekse hastaneye nakilleri sırasında vatandaşlarımızın yanında olan, onlarla yakından ilgilenen personelimiz misafir oldukları evlerde artık evin bir ferdi olarak karşılanıyorlar. Vatandaşlarımızdan bu hizmetimiz için çok olumlu tepkiler, beğeniler ve teşekkür aldık. Ailesinde engelli ya da yatağa bağımlı hastası olan bütün vatandaşlarımıza bu hizmetimizi ulaştırmaya, onlara bir omuz, yaralarına merhem, yüzlerindeki gülümseme olmaya devam edeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500