Advert
Advert
Advert

KREDİ KARTI KULLANANLARA MÜJDE…

KREDİ KARTI KULLANANLARA MÜJDE…
Bu içerik 3936 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi kartlarında taksit sayısının artırılmasına ilişkin çalışma yaptıklarını belirterek, “Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda, vatandaşların ödeme şartlarını daha da rahatlatmak için tüketici kredilerinin taksit sayısını artıracaklarına yönelik açıklamaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hem tüketici kredileri hem de kredi kartları tarafında çalışma yaptıklarını belirten Akben, konunun Finansal İstikrar Komitesi'nde de (FİK) tartışıldığını ve bu konuda çalışma yapılması kararı alındığını söyledi. Her iki konuda da ödemelerin esnetilebilmesi çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Akben, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere diğer ilgili kurumlarla birlikte çalışıyoruz. Detaylı çalışma en kısa sürede tamamlanacak” diye konuştu. Akben, çalışmaları bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini, ilgili tüm tarafların görüşü alınarak konuyu neticelendireceklerini bildirdi.

Kredi kartı borçları yapılandırılacak…

BDDK Başkanı Akben, kredi kartları konusunda da, “Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Oguz     0000-00-00 Bir sacmaliktir kredi kartlarindaki taksit oranini cogaltmakla insanlar rahatlamaz prangalarini biraz daha fazla sure tutar. Ayrıca insanlari alışveriş manyagi yapip oto kontrolünü sürekli alışveriş yapmaya odaklayip borc batagina sokup insanlara faizli kredi verip borclanmasina engel olunmuyor.. Ve insanlik faiz odemekten imani gevriyor..