Advert
Advert
Advert

TEMMUZ AYINDA 424 OLAYA MÜDAHALE…

TEMMUZ AYINDA 424 OLAYA MÜDAHALE…
Bu içerik 1344 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerinin, Temmuz ayında ilimiz genelinde 424 olaya müdahale ettiği bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ilimiz genelinde 40 noktada vatandaşların güvenliği için hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Temmuz ayı içinde; 29 ev, 2 işyeri, 17 araç yangını, 22 baca ve depo yangını, 31 orman yangını, 217 çeşitli ot yangını, 106 kaza ve kurtarma olmak üzere toplam 424 olaya müdahale etti.

Bodrum yarımadasında aynı zamanda meydana gelen çöp yangınlarına müdahaleye İtfaiye Dairesi Başkanlığı koordinesinde MUSKİ, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü, 911 Arama Kurtarma Ekipleri, AKUT, ORTEM ve Bodrum Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Raşit Çöl, havaların ısınmasıyla birlikte artan yangın olayları için vatandaşların da daha duyarlı ve dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Muğla’nın 40 noktasında vatandaşlarımızın güvenliği için 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. Eşzamanlı çıkan yangınların söndürülmesinde bizlere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500