Advert
Advert
Advert

37 SAYFA İFADE, 500 İSİM VERDİ…

37 SAYFA İFADE, 500 İSİM VERDİ…
Bu içerik 4975 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Çiğli 2’inci Ana JET Üssü İmamı Paşa lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu’nun Muğla’da ki sorgusunun 17 saat sürdüğü ve 37 sayfalık ifade verdiği ortaya çıktı… Kuzu’nun ifadesinde TSK içerisinde ve iş dünyasından 500 ismi verdiği öğrenildi… Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı 500 isim ile ilgili soruşturma başlattığı ortaya çıktı…

37 sayfa ifade verdi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele 37 darbeci vatan haini 4 helikopterle saldırmıştı. Otele düzenlenen saldırı yöneten Çiğli 2’inci Ana Jet Üssü İmamı ‘Paşa’ lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu menfezin içinde yakalanmıştı. Çiğli imamı Kuzu’nun sorgusunun 17 saat sürdüğü ve 37 sayfalık ifade verdiği ortaya çıktı. Zekeriya Kuzu’nun Ankara’dan gelen özel ekibe verdiği ifadesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde halen tespit edilemeyen ve örgütten aldığı talimat gereği ‘uyuyan hücre’ olarak bekleyen subay ve astsubayları ve faaliyetlerini tek tek anlattığı öğrenildi.

500 isim verdi…

Çiğli imamı olarak bilinen Zekeriya Kuzu’nun terör örgütü FETÖ yapılanmasına maddi destek sağlayan iş adamlarının isimlerini verdiği öğrenildi. Zekeriya Kuzu gerek TSK içerisinde gerekse iş dünyasından 500 isim verdi. Kuzu’nun verdiği isimlerin ardından TSK ve iş dünyası içindeki gizli FETÖ üyelerine yönelik operasyon için Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve İzmir Cumhuriyet başsavcılığının operasyon başlatacağı öğrenildi.

Türkiye geneli 57 imamın ismi verdi…

Astsubay Zekeriya Kuzu’nun 500 isim içerisinde Türkiye genelinde bu güne kadar deşifre olmamış 57 imamın ismini verdiği belirlendi. Türkiye genelinde ki 57 imamın değişik kurum ve kuruluşlarda görev yaptığı bir bölümünün ise iş adamları olduğu sızan bilgiler arasında.

İfadeleri alınıyor…

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli olan ve Kanun Hükmünde Kararname ile TSK’dan atılan Binbaşı Şükrü Seymen ile birlikte Yüzbaşı İsmail Yiğit, Yüzbaşı Ergün Şahin, Yüzbaşı Bahadır Sagun, Yüzbaşı Mehmet Öztürk, Yüzbaşı Mustafa Serdar Özay, Yüzbaşı Muammer Gözübüyük, Üsteğmen Murat Köse, Üsteğmen Mehmet Demir, Üsteğmen Enes Yılmaz ve Teğmen Muhammet Burak İpek’in Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nde ifade veriyor.

İfade işlemleri tamamlanmasının ardından zanlıların önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkarılmak üzere Muğla Adliye’ne getirilmesi bekleniyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500