Advert
Advert
Advert

AKUT’TAN ‘GÖNÜLLÜ TANIŞMA TOPLANTISI’…

AKUT’TAN ‘GÖNÜLLÜ TANIŞMA TOPLANTISI’…
Bu içerik 1782 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Ekibi’ne yeni gönüllüler kazandırmak amacıyla, 9 Ağustos Salı akşamı 19-21 saatleri arasında ‘Gönüllü tanışma toplantısı’ düzenleneceği bildirildi.

Afet bilinçlendirme toplantıları…

AKUT Bodrum’dan konuyla ilgili olarak verilen bilgiye göre, Bodrum’da 31 Mayıs 2008’de Konacık Mahallesi’ndeki operasyon merkezlerinin açılması ile faaliyete başlayan AKUT Bodrum Ekibi bugüne kadar 170 operasyon da birçok canlı insana, hayvana ve orman yangınlarına müdahale etti. 24 binin üzerinde kişiye afet bilinçlendirme toplantıları gerçekleştirdi.

Oasis Alışveriş Merkezi-Mola Kafe’de yapılacak…

Tamamen gönüllülük esasıyla çalışan AKUT Bodrum ekibi 6 ayda bir yaptığı ‘Yeni Gönüllü Katılımcı Toplantısı’nın bu yılki ikinci toplantısı Oasis Alışveriş Merkezinde bulunan Mola Kafe’de 9 Ağustos Salı akşamı 19-21 saatleri arasında yapılacak.

Toplantıda, ekibe katılmayı düşünen katılımcılara AKUT Bodrum faaliyetleri hakkında bilgi verilip sorular yanıtlanacak.

Tanışma ve tanıtım toplantısıyla ilgili olarak bilgi veren AKUT Bodrum Ekibi Lideri Sadettin Uslu “İhtiyaç anında hizmet veren bir ekibiz. İnsanların ya da hayvanların kurtarılmasında veya içinde bulundukları zor yaşam koşullarından emniyetli yaşam koşullarına taşınması ve kriminal olaylarda emniyet güçleri ile gönüllü olarak çalışmalara katılıyoruz. Bunun yanısıra orman yangınları başta olmak üzere büyük yangınlarda müdahaleye destek oluyoruz. Gönüllülük esasına göre yürütülen çalışmalarda üyelerin, yetiştirilip, bilgilendirip ve oluşturulan operasyonel ekipte ya da yardımcı olabilecekleri görevlerde yer alabilecekleri konuma gelmelerini sağlıyoruz. Bu çerçevede herkesin yapabileceği bir şey vardır. 7/24 aktif olarak faaliyet gösteren ekibimizin bir parçası olmak isteyen herkes davetlimizdir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500