Advert
Advert
Advert

MÜCADELEMİZ, AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM ETMEKTE…

MÜCADELEMİZ, AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM ETMEKTE…
Bu içerik 2996 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla İl Jandarma Komutanlığı’ndan, göçmen kaçakçılığı olaylarının önlenmesi ve organizatörlerinin yakalanması için gerçekleştirilen çalışma ve operasyonlarla ilgili açıklama yapıldı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nın, “toplum destekli güvenlik anlayışı çerçevesinde; göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve insanların mağduriyetinden kazanç sağlayan göçmen tacirlerinin yakalanmasına yönelik çalışmaların terörle mücadele anlayışında olduğu gibi paydaş kurumlar ile koordineli ve işbirliği halinde azim ve kararlılıkla devam etmekte” olduğuna dikkat çekilen açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

“a)2015 yılının ilk yedi aylık döneminde 75 göçmen kaçakçılığı olayı meydana gelmiş, bu olaylar neticesinde, 3 bin 779 yasa dışı göçmen ile birlikte 93 organizatör yakalanmış olup organizatörlerden 48’i sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştır.

b)2016 yılının aynı döneminde ise 23 göçmen kaçakçılığı olayı meydana gelmiş, bu olaylar neticesinde, 484 yasa dışı göçmen ile birlikte 38 organizatör yakalanmış ve 19 organizatör şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştır.

c)Söz konusu iki dönem mukayese edildiğinde olay sayısında % 69, yasadışı göçmen sayısında % 87 ve yakalanan organizatör sayısında % 59 azalış meydana gelmiştir.

Haftanın 7 günü, günün 24 saati boyunca sürdürülen istihbari çalışmalar, yol kontrol ve aramaları, kimlik kontrolleri, önleyici devriye faaliyetleri ve metruk bina, koy ve alanların kontrolleri neticesinde 2016 yılında müessif bir olay yaşanmamıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500