Advert
Advert
Advert

ÇYDD BODRUM ŞUBESİ’NDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…

ÇYDD BODRUM ŞUBESİ’NDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…
Bu içerik 1042 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi’nin Yaz Okulu etkinliklerine katılan gençler, şube yöneticileri ve ÇYDD gönüllüleri, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.

İlçemize ‘Tarih ve Kültür ziyareti’ yapmak için geldiklerini belirten ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Nadiye Sarıtosun, kendilerini kabul ettiği için Başkan Tokat’a teşekkür ederek, “Derneğimizin kuruluşunun 20. yılı ve her yıl değişik yerleri ziyaret ediyoruz. Bu yıl da Milas’ı ziyaret etmek istedik. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, yarınlarımızın geleceği minik hanımlar, minik beylerimizi kabul ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne teşekkür eden Başkan Tokat, gençlerin de sorularını yanıtladı.

Gençlerden gelen; “Milas’ın tarihi yerleri neresi?”, “Öğrenim hayatınızda zorluklar yaşadınız mı?” ve “Neden bu mesleği seçtiniz?” gibi sorulara yanıtlayan Tokat, “Milas, uygarlıklara başkentlik yapmış bir şehir. İlçemizin her alanı tarihi açıdan önemli. Baltalı Kapı, Gümüşkesen Anıtı, Beçin Kalesi gibi birçok yeri olsa da en önemli tarihi yerimiz şu anda kazı çalışmaları devam eden Hekatomnos anıt mezarı bölgesi. Öğrenim hayatım zorluklarla geçti. İlkokuldan sonra Ortaokul, lise ve üniversite hayatım hep ailemden ayrı geçti. İnsan bir şeyi başarmak isterse her zorluğa alışıyor. Belediye başkanlığı bir meslek değildir. Bu, yaşadığın yere hizmet etme görevidir. Milas genelinde 150 bin nüfus var ve bu 150 bin kişinin içinden bu şansı bir kişi yakalıyor. Ben de halkın bana verdiği bu şansı en iyi şekilde değerlendirip halkımıza layık olduğu hizmeti yapmaya çalışıyorum” dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi yöneticileri, ziyaretin sonunda Başkan Muhammet Tokat ve Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’a mandalina lokumu ve teşekkür belgesi sundular.

Ziyaret, hep birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı sonrası sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500