Advert
Advert
Advert

BALIK DEDEKTİFİ’NDEN GÜLLÜK’TE YARIŞMA ÖNERİSİ…

BALIK DEDEKTİFİ’NDEN GÜLLÜK’TE YARIŞMA ÖNERİSİ…
Bu içerik 2291 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaban Tv, Av Tv, Tv 8 ve CNN Türk gibi birçok televizyon kanalında hazırladığı programları beğeniyle izlenen ‘Balık Dedektifi’ lakaplı yapımcı Derya Yolyapan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Meclis Üyeleri Ahmet Kılbey ve Halil Ilbıra da hazır bulundu.

Başkan Tokat’la görüşmesinde, Milas’ta yaygın şekilde sürdürülen olta balığı avcılığı hakkında çekim yapmak amacıyla ilçemize geldiğini belirten ve Güllük’te balık tutma yarışması düzenlenmesi önerisinde bulunan Yolyapan, “Milas; tarihi, zeytini, zeytinyağı ile olduğu kadar balığı ile de önemli bir yere sahip. Güllük, Kıyıkışlacık, Boğaziçi gibi birçok sahil yöresinden olta balığı avcılığı turları düzenleniyor. Düzenlenen bu turlara İzmir, Denizli, Aydın, Manisa hatta İstanbul’dan bile birçok balık meraklısı katılıyor. Bu anlamda, sizlerin desteği ile Eylül ayı ortaları gibi Güllük mahallenizde ‘Balık Tutma Yarışması’ düzenlemek istiyoruz. Yarışma bir anlamda festival havasında geçecek. Ulusal çapta düzenlemek istediğimiz bu yarışmaya Türkiye’nin her yerinden balık meraklısı dostlarımızı davet edeceğiz. Usta balıkçılardan ve sanatçılarımızdan jüri üyeleri oluşturacağız. Balık malzemesi satan birçok firmayı davet edip stant kurmalarını isteyeceğiz. Yarışmada dereceye girenlere sembolik olarak Güllük’ün de simgesi olan Hermias heykeli hediye etmek istiyoruz. Amacımız hem balık tutmaya gelenleri çeşitli etkinliklerle eğlendirmek hem de yöre halkına ve esnafına ekonomik kazanç sağlamak” dedi.

Deniz Yolyapan’a ziyareti ve önerileri için teşekkür ederek kendisinin de balık tutmayı sevdiğini belirten Başkan Tokat “Ben de balık tutmayı çok seven biriyim. Ama yaptığımız iş gereği buna son zamanlarda pek fırsatım olmuyor. Balık Yarışması fikriniz güzel, ben her zaman böyle yeni fikirlere açığım. Bu yarışma hem yöremizin adının duyulması hem de yöre ekonomisine katkısı açısından önemli. Bu sektörün gelişmesi açısından Milas Belediyesi bu etkinliği yapabiliriz. Ancak öncelikle ön hazırlık çalışmalarımızı tamamlamamız lazım. Gerekli yasal çalışmalar tamamlandıktan sonra start verebiliriz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500