Advert
Advert
Advert

SABANCI VE EKİBİNDEN ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETLERİ...

SABANCI VE EKİBİNDEN ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETLERİ...
Bu içerik 1447 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Yönetimi, Milas Kaymakamı Fuat Gürel’e, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi nedeniyle ‘geçmiş olsun ziyareti’nde bulundular.

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen ziyarete Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin askerlerimiz, emniyet mensuplarımız ve özellikle aziz milletimizin gösterdiği direnç ve karşı koyma ile bastırıldığı”nı belirten Başkan Özay Sabancı; “Ülkemiz çok büyük bir tehlike atlattığı için sizlere bir geçmiş olsun ziyaretinde bulunuyoruz. Allah vatanımızı milletimizi ordumuzu polisimizi devletimizi başımızdan eksik etmesin” dedi.

Milas Kaymakamı Fuat Gürel ise, hiçbir memleketin ve devletin böyle bir sınavla karşı karşıya bırakılmaması gerektiğini belirterek, “Ülkemiz gerçekten büyük bir badire atlattı. Son yıllarda darbelerin gündemimizden çıktığını düşünürken maalesef böyle bir darbe teşebbüsü yaşadık. Ama onun ötesinde çok kanlı bir darbe teşebbüsü, farklı bir teşebbüs. Türk eğitim sistemi içerisinde yetişen bir insan bunu yapabilir mi? Maalesef eğer beyni, aklı, izanı satılmışsa yapabilir boyutuna geldik. İnsanların üzerine ateş edilmesi, TBMM’nin bombalanması, askere ve polise ateş edilmesi kabul edilemeyecek bir şey. İnşallah ülkemiz bir daha bu durumlarla karşılaşmayacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘fikri hür vicdanı hür’ nesiller yetiştirmemiz lazım. Özellikle çocuklarımızın yetiştirilmesine dikkat etmemiz lazım. Allah milletimize bir daha böyle bir şey yaşatmasın” dedi.

Kaymakam Gürel, siyasi süreç ve seçimlerde kendi oyumuzu özgür bir biçimde kullandığımız sürece kim seçilirse seçilsin bu memlekete fayda getireceğine de dikkat çekerek, “Bir darbe veya dışardan birilerinin gelerek hakimiyet kurması, demokrasiyi askıya alması ülkemizin en az kırk sene geriye gitmesi demektir. En son yaşadığımız süreç bile bizi bir iki yıl geriye götürdü” dedi.

Ziyaret daha sonra toplu fotoğraf çekimiyle sona ererken, Kaymakam Gürel, Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı ve yönetim kurulu üyelerini Atapark’ta düzenlenen demokrasi nöbetine davet etti.

Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Yönetimi daha sonra ise gün içinde Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ve Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaretlerde bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500