Advert
Advert
Advert

30 AĞUSTOS’U EN COŞKULU ŞEKİLDE KUTLAYACAĞIZ…

30 AĞUSTOS’U EN COŞKULU ŞEKİLDE KUTLAYACAĞIZ…
Bu içerik 1976 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hükümetin “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın bu yıl kutlanmayacağı” yönündeki kararlarını sert dille eleştirdi…

CHP Milas İlçe Örgütü binasında düzenlenen basın toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hükümetin, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın bu yıl kutlanmayacağı” yönündeki kararını hatırlatan vatandaşlara hitaben, “Evet, bu asla kabul edilemeyecek bir durumdur. Hükümetin, İstanbul’un fethi vb. gibi etkinlikler için, ya da köprü açılışı vb. gibi vesilelerle binlerce kişiyi toplanmaya çağırıp on milyonlarca lira masraflar ederek düzenlediği etkinlikleri hepimiz biliyoruz. Ama, bu Cumhuriyetin ne kadar önemli günü, bayramı varsa, bunları çeşitli bahanelerle unutturmaya dönük uygulamanın son bir örneği de budur. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, güvenlik yok diye yapmayacaksınız, ama 15 Temmuz gecesi sonrasında 15-20 gündür, vatandaşları her gece meydanlarda toplanmaya davet edeceksiniz! Bu vatandaşların güvenlik ihtiyacı yok mu? Bunun ne kadar kof bir gerekçe olduğu açıktır. Kimse merak etmesin, 30 Ağustos’u, örgütümüz ve belediyemiz olarak en coşkulu şekilde kutlayacağız. Bununla ilgili olarak daha sonra örgütümüze ve vatandaşlarımıza bilgi vereceğiz” dedi.

CHP’nin, bu ülkenin kurucu partisi olduğunu ve Cumhuriyetimiz ve ilkelerinin hem koyucusu ve hem de koruyucusu durumunda olduğunun altını çizen Başkan Tokat, “Darbe gecesi, liderimiz Kılıçdaroğlu’nun partimizin darbeye karşı tavrını açıklaması, darbenin başarısızlığı noktasında önemli bir dönüm noktası olmuştur. Darbeye karşı ve cumhuriyetimizin temel değerlerinin korunması konusunda en güçlü tepkiyi de, 1 milyonu aşkın vatandaşımızı Taksim meydanına toplayarak CHP vermiştir. Bu tepkilerimizi ortaya koymaya da devam edeceğiz. 4 Ağustos Perşembe günü de İzmir Gündoğdu meydanında partimizin düzenlediği mitinge de geniş bir katılımla katılacağız. Hem darbelere karşı, hem de OHAL bahanesiyle AKP iktidarının hukuksuz uygulamalarına karşı, temel hak ve özgürlüklerin savunucusu olarak, en güçlü bir şekilde meydanlarda olacağız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500