Advert
Advert
Advert

AKBÜK KOYU ‘KANLI KOY’ OLDU...

AKBÜK KOYU ‘KANLI KOY’ OLDU...
Bu içerik 36073 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gazeteci Yazar Zübeyir Kındıra, Ören Akbük’te darp edildi… Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Münevver Mat tehdit edildi…

“Fethullah’ın Copları” adlı kitap nedeniyle Cemaat’in hedefindeki yazar olarak tanınan Zübeyir Kındıra, Ören Akbük sahilinde, sahili ihale ile işlettiğini belirten kişiler tarafından saldırıya uğradı. Kındıra, denize açılarak kurtuldu ve işletmecilerden şikayetçi oldu. Gazetemiz Yayın Yönetmeni Münevver Mat’ta “sıra sana da gelecek” tehdidiyle karşı karşıya kaldı.

Gazete Güney Ege Genel Yayın Yönetmeni Münevver Mat’ta yaşanılan olayı sosyal medya hesabından şöyle anlattı; “Sabah olmak üzere. Vahşet dolu bir gece yaşadık. Buradaki mafya, gazeteci Zübeyir Kındıra'nın teknesini gasp ederek, yüzlerce kişinin gözü önünde Kındıra çiftini ölesiye dövdüler. Yatlarını parçaladılar. Müdahale edenlere ve diğer yatlara taşlarla saldırdılar. Kındıra çifti yatlarıyla denize açılarak canlarını zor kurtardı. Tabii ben de bu adamlarla husumetli olduğum için “sıra sana da gelecek” tehdiyle nasibimi aldım. Yetkililer eserinizle ne kadar övünseniz azdır. Alın size ihale, alın size rant. Yüzlerce şikayeti görmezden geldiniz, Akbük Koyu sayenizde ‘Kanlı Koy’ oldu. Jandarma Özel Harekat Timi olay yerine geldi. Komutanlar olayı aydınlatmak ve emniyeti sağlamak için yoğun çaba sarf etti. ”

BUNA KİM DUR DİYECEK…

Ören Akbük Koyu’nda yaşananları daha öncede 08.05. 2014 tarihinde “AKBÜK KOYU’NDA GİRİŞ ÜCRETİ ÇİLEDEN ÇIKARDI” başlığıyla hem sitemizde hem de gazetemizde gündeme getirmiş ve yetkililerin konuya bir an önce el atması gerektiğini vurgulamıştık. İki yıl önce yaptığımız haberde, bu koya giren vatandaşlardan, buranın işletmesini ihale ile aldıklarını belirten şahıslar tarafından, oldukça yüksek para telep edildiği, bu kişilerin para vermeyenleri Akbük sahiline alınmadığını belirtmiş ve bu konuda birçok şikeyetin olduğunu haberleştirmiştik. Ancak ne hikmetse, herkese açık olması gereken sahille ilgili şimdiye kadar bir işlem yapılmamış, bu kişiler maalesef engellenmedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ramiz     0000-00-00 Memleket ne hale geldi lan gülüyorum sadece Allah belasını versin hepsinjn
Ramiz     0000-00-00 Hehehhe
Ağlamayın     0000-00-00 Ya arkadaş hiç mi içinizde dilekçe yazmayı bilen yok? Savcılığa bir dilekçe yazın. google'dan suç duyurusu nasıl yapılır diye yazın ve öğrenin. Ağlamak çözüm değil. Dilekçe yazın suç duyurusunda bulunun. Bimere, Cimer'e başvurun. Yasal yolları tüketin, sonra da kendi silahınıza sarılın, kendi kendinizi koruyun. Ağlamayın. yalnızca ezikler ağlar, güçlüler sorunu çözer ya da sorunun oluşmasına engel olur.
Binnur miniç     0000-00-00 Biz o gece oradaydık gerçekten cennet olan bu koyu kurtarmak için ne gerekiyorsa yapalım Twitter üzerinden Cihangir org tan başlatalım bu koy halka ait olmalı o mafyayı oradan çıkartalım
sedat     0000-00-00 Adamın kactigi filan yok onuda kim demis. Haraca devam. Arabasi disarda birakanlarin araclarini cizdiriyorlar. Lastigini kesiyorlar Haberiniz olsun. Harac verilecek illaki!
sedat     0000-00-00 Zaten valilikten cikmadi mi bu ihale. Daha neyi sorguluyoruz? Koydaki calisanlari bile sabikali kisileri işe almislar. Adamlar zaten mafya. Valilikle mafya parayi kirısiyor, belediye çöp hamallıgı yapıyor. Işletmecilerde öküzün tirene baktıgı gibi bakıyor. Türkiyenin en aptal yeri ege. Artik ben buna inaniyorum. Kusura bakmayın.
Biray     0000-00-00 Bu yerlerin ihalesini kim yaptıysa onlar temizlesin bu durumu. Kendi yerimizde yabancilastiriyorlar insanı. Muğla halkıni da eleştiriyordu. Kabullenmiş gibi kimsede ses çıkartıyor bu ve buna benzer durumlarda.
Halil Balkan     0000-00-00 Cennetimizi Cehenneme cevirmeyi iyi biliyorlar.
Melehat     0000-00-00 Bunların hepsinin sebebi sarnıç köyü muhtarıdır. Zamanında koyu MELSAya devrederek koyun sonunu getirdi.
Fikret Kurt     2016-08-03 Deli Dumrul hikayesi gibi... Geçenden 5 akçe,geçmeyenden 10 akçe... Dayak bonus...