Advert
Advert
Advert

DÜNYA BEŞİNCİSİ TAYFUN TUNA…

DÜNYA BEŞİNCİSİ TAYFUN TUNA…
Bu içerik 2024 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz ay içerisinde Hırvatistan’ın Porec kentinde yapılan Vetaranlar Avrupa Judo Şampiyonasında ülkemizi ve ilçemizi Milli Takım Forması ile temsil eden ilçemizin Judo sporcusu Tayfun Tuna şampiyonadan Dünya Beşinciliği ile Milas’a döndü.

100 kg da şampiyonaya katılan Tuna şampiyonda oynadığı 4 maçtan 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldı. Birinci turda Slovak rakibini yenen sporcumuz daha sonra ikinci turda sakatlığı nedeniyle Rus rakibine yenildi. Üçüncü turda Ukraynalı sporcu ile karşılaşan sporcumuz bu turda başarılı bir maç çıkardı ve rakibini yendi.

Şampiyonada Represaj üçüncülük karşılaşmasında sakatlığının nüksetmesi sonucunda Estonyalı rakibine yenildi ve şampiyondan Dünya Beşincisi olarak ayrıldı.

Hedef Amerika…

Milas’ın başarılı judo sporcusu Tayfun Tuna Kasım ayı içinde Amerika’da yapılacak olan Vetaranlar Judo Şampiyonasında tek hedefinin ilk üç sırada şampiyonayı tamamlayarak “ülkeme bir madalya kazandırmaktır” dedi.

Amerika’da yapılacak olan Vetaranlar Judo Şampiyonasında milli takım forması ile katılacak olan Tayfun Tuna bu şampiyona için hazırlıklar şimdiden başladığını belirterek Macaristan Judo Şampiyonasında kendine destek olan sponsoru SİTEPLUS  A.Ş  ye ve kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500