Advert
Advert
Advert

DİKKAT!.. VALİLİKTEN ‘OHAL’ AÇIKLAMASI…

DİKKAT!.. VALİLİKTEN ‘OHAL’ AÇIKLAMASI…
Bu içerik 4415 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valiliği, OHAL kapsamında Muğla ilinde de dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında yazılı bir açıklama yayınladı…

Muğla Valiliği OHAL Kararının ardından yaptığı yazılı açıklama ile uyulması gereken kurallar hakkında uyarılarda bulundu.

Muğla Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama da;

“1- İl Sakinlerimiz ile İlimize girerek hariçten kişiler için kimlik belirleyici belge taşıma mecburiyeti getirilmiştir. Bu mecburiyete uymayanlar hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa göre 219 TL ceza uygulanacaktır.

2- Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınması veya nakli yasaklanmıştır.

3- Her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddelere veya yıkıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler, boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulması, hazırlanması, yapılması veya nakli yasaklanmıştır.

4- İlimiz genelinde güvenliklerinin sağlanması gerekli görülen tesis ve teşekküllerin bulunduğu alanlara girişi veya çıkışı düzenlemek, kayıt altına alma işlemlerinden ilgili kurum müdürleri sorumlu olacaktır.

5- İlimizde özel kutlama, açılış ve törenler ile düğünlerde kullanılan havai fişek gösterileri halkımız arasında korku ve panik yaratabileceğinden Olağanüstü Hal süresince; ancak mülki idare amirliğinden izin alınarak kullanılması, izinsiz kullanılanlar hakkında;

Olağanüstü Hal Kanununun ceza hükümleri başlıklı 25. Maddesinin 1. Fıkrasının (b) bendi gereğince;

Valiliğimiz tarafından bu kanun veya diğer kanunlarla verilen yetkilere dayanılarak alınan tedbirlere aykırı hareket edenler, emirleri dinlemeyenler veya istekleri yerine getirmeyenler veya kimliklerine dair kasten gerçeğe aykırı bilgi verenler veya bilgi vermekten çekinenler fiilleri başka bir suç oluştursa bile ayrıca bir aydan altı aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılırlar.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500