Advert
Advert
Advert

11 FİRARİ DARBECİLER HAKKINDA YENİ BİLGİLER…

11 FİRARİ DARBECİLER HAKKINDA YENİ BİLGİLER…
Bu içerik 4992 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

15 Temmuz darbe girişiminin yapıldığı gece Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırdıktan sonra kaçan 11 firari darbeci asker hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Özel Kuvvetler’de uzun yıllar eğitim aldıktan sonra başka birliklere atanan darbeci askerleri, onlara halen komuta eden Binbaşı Şükrü Seymen’in bir araya getirerek timi kurduğu ileri sürüldü. Darbe girişiminden önce Binbaşı Şükrü Seymen’in, özelliklerini ve cemaatle ilişkilerini çok iyi bildiği firari timin üyelerini, bizzat kendisinin belirleyip topladığı ortaya çıktı.

Operasyon kapsamında ele geçirilen otomatik silahlara yönelik araştırmaların ilk sonuçları da elde edildi. Silahların TSK’ya ait aynı depodan alındığı ve ilk kez otel saldırısında kullanıldığı, yetkililerce ifade edildi. Silahların nereden temin edildiği ya da ne zaman kullanılıp kullanılmadığının ise kesin olarak balistik inceleme sonrasında tespit edileceği açıklandı.

Akyaka bölgesinde yoğunlaştırılan arama ve tarama faaliyetleri, gece yarısına doğru gelen bir ihbarla, Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Şirinköy’e kaydırıldı.

Köylülerin firari askerlerden birini gördüklerini ve ormanlık alana ayağı aksayarak kaçtığını ifade etmesi üzerine, bölge ablukaya alındı. Özel harekat timleri ve jandarma komandolar gönderildi. Helikopterden yapılan anonslarla da, firari askere, kendilerine zarar verilmeyeceği söylenip, teslim olmaları çağrısı yapıldı.

Görgü tanıklarına firari askerlerin fotoğraflarından yaptırılan teşhis sonrasında, kaçan kişinin Yüzbaşı Ergün Şahin, olduğu saptandı. Sabaha kadar bölgede süren aramalar, sabah saatlerinde takviye kuvvetlerin gelmesiyle yoğunlaştırıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500