Advert
Advert
Advert

KORU MAHALLESİ’NİN SU SIKINTISI GİDERİLDİ…

KORU MAHALLESİ’NİN SU SIKINTISI GİDERİLDİ…
Bu içerik 3201 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Koru Mahallesi’nin yaklaşık 25 gündür yaşadığı su sorunu MUSKİ ekiplerinin yaptığı sondaj çalışmasıyla son buldu…

Koru Mahallesi’nde yaklaşık 25 gündür yaşanan su sorunu Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu giderildi. Su kesintisi ihbarının ardından bölgede çalışma başlatan ve 20 gündür bölgede kayıp kaçak kontrolleri yapan MUSKİ ekipleri, sorunun kalıcı çözüm sağlanması için sondaj çalışması yaptı.

Yapılan çalışmayı yakından inceleyen ve konu hakkında bilgi veren Koru Mahallesi Muhtarı Birol Dalan, su sıkıntısını yaklaşık 25 gündür yaşadıklarını söyledi. Su sıkıntısı yaşadıkları ilk günden bu yana MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Ayhan Türkoğlu ve 2. Bölge Şube Müdürü Güray Emiroğlu’nun önemli derecede ilgi gösterdiğine dikkat çeken Koru Mahallesi Muhtarı Dalan, “Yaklaşık 20-25 gün önce su kaybından dolayı ve mahallemizin abone sayımızın artmasından dolayı su sıkıntısı yaşamaya başladık. Yaşadığımız sıkıntıyı MUSKİ Genel Müdürlüğüne ilettik. MUSKİ ekipleri ihbarımızın ardından mahallemizde 10 günlük bir çalışma yaptı. Ekipler kaçak su var mı, yok mu? Anlamında alt yapı taraması yaptı. Koru’da suyun olduğunu bu yüzden de kuyu çalışması yerine kaçak su olup olmadığını tespit etmek gerektiğini müdürüm bize iletti. Çalışmaların ardından ve mahalle sakinlerimizin de su sıkıntısının daha fazla çekmemesi için takviye anlamında sondaj çalışması yapılması kararını aldık” dedi.

SU İSRAF EDİLMEZSE MEVCUT SU YETER…

Yerel gazetelerde yer alan sularının hiç akmadığı konusundaki iddiaları yalanlayan Dalan şunları söyledi;

“Yapılan haberleri mantıksız buldum. Çünkü mahallemizde su akmıyor diye bir şey yok. Su akıyor. Ancak su yetersiz kalıyor. Su israf edilmese mahallemize mevcut su zaten yetecek. Bizim en büyük dezavantajımız ise alt yapımızın çok eski olması. Ayrıca hatlar kimisi kara yolu altında, kimi de özel mülk içerisinde ve bu zamana kadar sürekli ekleme yapıldığı için bu sorunu yaşıyoruz.”

BİZ BU KONUYU VATANDAŞIMIZA DA AKTARDIK…

Yaşanan su sıkıntısının nedenini mahalle sakinlerine de ilettiklerini ayrıca mahalle sakinlerinin suyu tasarruflu kullanmaları yönünde uyarıda bulunduğunu belirten Mahalle Muhtarı Birol Dalan, “MUSKİ ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü her fırsatta mahalle sakinlerime ilettim. Hatta ikinci bir kuyunun daha kazılacağını söyledim. Ancak inancı tatmin olmayan bir halk var. Çünkü mahallemde çok fazla etnik grup var. Bazı vatandaşlar bu çalışmaların yapıldığını ve yapılacağını da biliyor. Ama buna rağmen sessiz kalıyorlar. Ben bir vatandaşım ve bu bizim için çok büyük mutluluk. Başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün olmak üzere MUSKİ Genel Müdürümüz Sayın Baki Ülgen’e şube müdürümüze ve bütün MUSKİ personeline teşekkür ederim” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erdinç Türkel     0000-00-00 Demek ki belirli yerlerin su sıkıntısı giderilmiş daha bizden tarafta su yok .yeni okuldan tarafta su yok suuu
Tolunay Türk     0000-00-00 Koru köyü muhtarımızın elinden geleni yaptığını ve bu olaya titiz, planlı baktığını biliyorduk. Sonunda vatandaşın sıkıntısını gidermiş olup boş laf yapan bir takım grubun ağzını susturacak bir çalışma olmuştur.Koru'nun sıkıntısını dikkatli bir şekilde çözüme ulaştırdığı için Muhtarımıza teşekkürler ederiz. Daha bir çok yeni çalışmanında geleceğini bilmekteyiz..
...............?     0000-00-00 Eğer bu kuyu yerine mevcut kuyunun yanına yeni bir kuyu kazılsaydı daha iyi olacaktır diye düşünüyoruz çünkü bu suyu vatandaşın yüzde altmışı bu suyu içiyordu inşallah hayırlısı bu su bozulmaz .....