Advert
Advert
Advert

TOKAT; ANITI 30 AĞUSTOS’A YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ…

TOKAT; ANITI 30 AĞUSTOS’A YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ…
Bu içerik 3957 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Üçyol kavşağında bulunan Güven Park’a yapılması tasarlanan Milas Şehitler Anıtı’nın projesi için bilgilendirme toplantısı yapıldı… Milas Belediyesi ek hizmet binasında Belediye Başkanı Muhammet Tokat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya teknik birim yönetici ve çalışanları katıldılar…

Milas Belediyesi Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, bilgilendirme sunumu öncesi Milas Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde yürütülen çalışmalar hakkında teknik müdürlerden bilgi alan Başkan Tokat, bu kadar geniş alanda bu denli kapsamlı çalışma yürüten başka bir belediyenin olmadığını belirtti.

Hoşgeldin Bebek projesi kapsamında kurulması planlanan Hatıra Ormanı hakkında da açıklamada bulunan Başkan Tokat; “Akkent bölgesinde bulunan dere kenarında Belediye’ye ait 23 dönümlük alana sahibiz ve buranın tamamı park alanı. Bu alan ile ilgili başka çalışmalarımız da var. İlk etapta derenin kötü görünümden kurtulması için Hatıra Ormanı’nı kurmayı planlıyoruz. Bu alanda yapacağımız diğer projeler için de ekiplerimiz çalışıyor” dedi.

Başkan Tokat’ın bu açıklamalarının ardından bilgilendirme toplantısına geçildi.

Şehit yakınlarının ve gazilerin talebi doğrultusunda Milas Kent Müzesini kurmak için görevlendirilen Prof. Dr. Engin Berber ve ekibi tarafından projelendirilen anıt hakkındaki ayrıntılar tasarım ekibinde yeralan Gürem Erdoğmuş ve Ömer Baysal tarafından toplantıya katılanlara aktarıldı.

Bilgilendirme sunumunda; Anıt mevcut havuz üzerine yerleştirilecek ve led ışıklar ile aydınlatılıp hem karayolundan hem de havadan görülmesi sağlanacak. Yola cephesi olacak şekilde protokol noktası oluşturulacak, havuz üzerinde hilal ve merkezinde ise yıldız yerleştirilecek. Anıt etrafında dolaşım alanı sağlanacak. Alana girişte ise iki adet meşaleli paye olacak. Dolaşım alanı içine ise altı farklı totem yerleştirilecek. Totemlerin her biri Balkan, 1. Dünya, İstiklal, Kore, Kıbrıs savaşları ve İç güvenlik harekatını simgeleyecek ve her bir şehidimiz için de üzerlerine isim yazılı plakalar konulacağı şeklinde bilgiler aktarıldı.

Yapılan sunum sonrası toplantıya katılan teknik birim çalışanları proje hakkında görüş ve önerilerini belirterek bazı eksikliklerin giderilmesi gerektiğini söylediler.

Başkan Tokat ve beraberindeki ekip daha sonra projenin uygulanacağı Güven Park’a giderek alanı inceledi.

Şehitler Anıtı Projesinin kendisi açısından çok önemli olduğunu belirten Başkan Tokat; “Milas’a özgü yerel değerler de içeren, özel bir şehitlik projesine imza atmak istiyoruz. Şehitlerimizin ismini yaşatacak olan Şehitler Anıtımız için nihai kararı vereceğimiz son toplantımızı Prof. Dr. Engin Berber hocamız ile Perşembe günü yapacağız. Proje ekibi son çalışmalarını tamamlayıp bizlere sunacaklar. Anıtı 30 Ağustos tarihine yetiştirmeyi istiyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500