Advert
Advert
Advert

SELİMİYE ÖĞRETMENLER PARKI YENİLENİYOR…

SELİMİYE ÖĞRETMENLER PARKI YENİLENİYOR…
Bu içerik 1351 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Selimiye Öğretmenler Parkı’nda yenileme ve düzenleme çalışmaları başlatıldığı, baştan aşağı yenilenecek olan parkın, halkımıza yeni haliyle hizmet vermek üzere en kısa sürede hizmete sunulacağı bildirildi.

Yeni parklar yapılmasının yanı sıra eski parkları da yenileyen Milas Belediyesi, Selimiye Mahallesinde bulunan Öğretmenler parkında çalışmalara başladı.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, 761 metrekare alana kurulu bulunan park, aydınlatma direklerinden çöp kovalarına, banklarından oyun alanlarına kadar baştan aşağı yenilenecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yaparak ilçemiz genelinde çevre ve yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmaların sürdürülmekte olduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Farklı mahallelerimizde yapımına başladığımız birçok parktaki çalışmalar belli bir oranda tamamlandı ve kısmen de devam ediyor. Büyükşehir yasası sonrası Belediyemize bağlanan köy ve beldelerde de çocuk oyun alanları oluşturduk. Yeni park alanlarının oluşturulmasının yanısıra mevcut parklarımızda da revizyon çalışmamız var. Selimiye Mahallemizde bulunan Öğretmenler parkının da gözden geçirilmesi gerekiyordu. Çocuklarımız ve gençlerimiz için aktivite alanları, tüm hemşehrilerimizin sportif faaliyetlerini yapabileceği alanlar, piknik alanları, peyzaj düzenlemeleri yapılacak ve halkımızın daha fonksiyonel bir şekilde istifade edebileceği bir park haline getireceğiz. Ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor ve önümüzdeki günlerde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500