Advert
Advert
Advert

GÜLTEKİN AKÇA, CHP’Yİ DAVET ETTİ…

GÜLTEKİN AKÇA, CHP’Yİ DAVET ETTİ…
Bu içerik 1396 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Av. Gültekin Akça, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün sessizliğinin kamuoyunda rahatsızlığa neden olduğu”nu belirterek, “Yaşanan darbe girişimi toplumun çok farklı kesimlerini birleştirdi. Hatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve onlarca milletvekili ile çok sayıda CHP’li yaşanan darbe girişimini sert bir dille kınadı. Bu süreçte, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün sosyal medya üzerinden paylaştığı mesaj dışında hiçbir tepki koymaması kamuoyunu rahatsız etti” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu hain darbe girişimi Türk demokrasisini ve Türk milletini hedef almıştır. Yaşanan darbe girişimi sonrasında farklı illerde vatandaşlarımızın tuttuğu demokrasi nöbetlerine farklı siyasi parti temsilcileri ve bazı CHP’li siyasiler de destek verdiler.

Muğla’da ise 11 gündür devam eden demokrasi nöbetlerine davetimize rağmen CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve CHP İl Başkanı’nın katılımı olmadı.

Bu süreçte AK Parti Milletvekillerimiz, İl Başkanımız defalarca toplumun her kesimini demokrasiye sahip çıkmaya çağırdılar. Toplumun farklı kesimlerinin demokrasiye ve milletine sahip çıktığı bu süreçte aynı duyarlılığı CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den ve CHP’li yerel yöneticilerden de beklerdik. Biz Sayın Gürün ve tüm CHP’lileri demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500