Advert
Advert
Advert

İLK BİNANIN İHALESİNE ÇIKILIYOR…

İLK BİNANIN İHALESİNE ÇIKILIYOR…
Bu içerik 3687 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz eğitim açısından önemli olan “Kampüs Alanı”nda ilk binanın yapılması için ihaleye çıkılıyor… İlkokul binası 24 derslikli Anadolu Lisesi olacak…

Emek Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve Eğitim Kampüsü Alanı olarak belirlenen bölgeye ilkokul binasının yapılması için ihale süreci başlatıldı.

24 derslikli yapılması planlanan binanın yer tesliminden itibaren yaklaşık iki yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Okulun inşaatı için ihale 22 Ağustos tarihinde Muğla Menteşe’de Orhaniye Mahallesi Şehit Asteğmen Yıldıray Çeltiklioğlu Caddesi’nde bulunan Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapılacak.

20 yatırımın 8’i Milas’a…

2015 - 2016 eğitim öğretim dönemi içinde ilçemize önemli yatırımların kazandırıldığını belirten Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Karakoç, “Yatırım konusunda ilçemizde son yıllarda çok önemli gelişmeler oldu. Muğla’ya gelen 20 yatırımın 8’ini Milas’a kazandırdık. Kampüs alanımıza biri 24, diğeri 16 derslikli olmak üzere iki ayrı bina yapılacak. Ayrıca Selimiye ve Çamköy’e çok amaçlı birer salon, Güllük’e 12 derslikli, Kıyıkışlacık’a 12 derslikli, Ortaköy’e 5 derslikli bina yapılması için çalışmalar başlatıldı. Gümüşlük İlkokulu’nun yanında yer alan ve yarım kalan binanın tamamlanması için de girişimlerimiz var. Bu projelerimizin bazıları ihale sürecinde, bazılarının çalışmalarına başlanıldı ve kısa süre içerisinde tamamlanacak” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500