Advert
Advert
Advert

BULVAR, 1 BUÇUK AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK…

BULVAR, 1 BUÇUK AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK…
Bu içerik 3251 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Muğla genelindeki basın mensuplarına yönelik 23 Temmuz Cumartesi günü Basında Sansürün kaldırılışının 108. Yılı ve Basın Bayramı dolayısıyla Muğla Keyf Oturağı’nda düzenlenen kahvaltıda Milas basını tarafından, Atatürk Bulvarı’nda bir türlü tamamlanmayan yol çalışması gündeme taşındı…

İlçemizde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan 1200 metre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı’nda, Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen bisiklet yolu, aydınlatma, yerel malzemeler ile dekoratif döşeme, oturma bankları, çöp kovaları, yenilenen dural yerleri ve peyzaj düzenlemesi çalışmalarının 3 ay içerisinde tamamlanacağı bilgisinin verilmesine rağmen tamamlanmayan yol çalışması Basında Sansürün kaldırılışının 108. Yılı ve Basın Bayramı dolayısıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda gündeme taşınarak, çalışmanın ne zaman biteceği sorusu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e iletildi.

Milaslı gazeteciler tarafından “ilçemizin tüm alt yapısı değiştiği için tüm yolları bozuldu. Yollardaki düzenlemelerin büyük bir bölümü yapıldı. Fakat büyükşehir tarafından Atatürk Bulvarında çalışma başlatıldı. 3 ay gibi bir süre verilmişti. Ama yarısına bile gelinmedi. Bölge esnafı başta olmak üzere birçok vatandaş isyan ediyor yaşanılan duruma. Çalışmalar ne zaman tamamlanacak” şeklindeki soru üzerine söz alan Fen İşleri Daire Başkanı Hida Kılıç, “İhale kanununda birçok aksak yönler var. Bu sistemde bizlerin yüklenici seçme şansımız olmuyor. En uygun teklifi veren firma işi alıyor. Yüklenicimizi haftada bir idareye çağırarak gerekli uyarılar yapıldı. Şuan yüklenici firmanın çalışan sayısı artırıldı. Başta 20 miydi, şimdi 60 kişiyle çalışıyorlar. En geç bir buçuk ay içerisinde işin tamamlanması yönünde taahhütname hazırlandı” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali     0000-00-00 Madem buzamana kadar neden beklemişler sanayinin yollarıda 1 yılda biter heralde